X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wystawa "Odzyskana. Fotoreportaż z Warszawy 1918–1939"

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2019 23:59
Jak patrzyli na świat i co widzieli na ulicach Warszawy ówcześni fotoreporterzy? Jak dziś czytamy te zdjęciowe dokumenty Niepodległej Polski?  Wystawę „Odzyskana. Fotoreportaż z Warszawy 1918–1939” można oglądać do 24 lutego w Domu Spotkań z Historią w Warszawie. Gościem audycji była Anna Brzezińska - współkuratorka wystawy.
Audio
Uliczny sprzedawca książek, Warszawa ul. Marszałkowska, po 1926 roku
Uliczny sprzedawca książek, Warszawa ul. Marszałkowska, po 1926 roku Foto: NAC (dzięki uprzejmości Domu Spotkań z Historią)

Na wystawa prezentuje ponad 300 zdjęć fotoreporterów agencji "Światowid", która była częścią wydawnictwa "Ilustrowanego Kuriera Codziennego". Anna Brzezińska powiadała o początkach fotografii reportażowej w Polsce. - W latach 30-tych ubiegłego wieku fotografowie wreszcie mieli dostęp do aparatów małoobrazkowych typu Leica, co pozwoliło im zupełnie zmienić styl pracy, mogli szybko poruszać się po mieście, podchodzić do fotografowanych. To umożliwiło im uprawianie fotoreportażu, w miejsce dotychczas robionych zdjęć pozowanych czy statycznych ujęć architektury. Zaczynają fotografować ruch, sport, ludzi na ulicy, coś co nazywamy dzisiaj "street photography" czyli fotografią uliczną, a bywa także określane jako "fotografia szczera", niepozowana –.

Wystawa układa się w opowieść o przedwojennej Warszawie, często widzianej w nieznanych szerzej kontekstach. – Można powiedzieć, że jest to esej fotograficzny o stolicy, pokazany poprzez mieszkańców i aspekty życia miasta. Jest to nie tylko ta piękna Warszawa, o której mówi się zwykle przywołując dwudziestolecie międzywojenne, ale są też niepiękne sytuacje i sceny z miasta borykającego się z problemami, bezrobociem czy bezdomnością. Fantastyczne jest to, że fotografowie nie omijali takich tematów – podkreślała Anna Brzezińska.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Audycję przygotowała Iga Niewiadomska.

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 08.01.2019

Godzina emisji: 22:06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Głębia Ostrości: Henri Cartier-Bresson

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2018 09:30
Fotograf, którego właściwie nie trzeba przedstawiać. Uznawany za jednego z najbardziej oryginalnych i wpływowych twórców swoja karierę rozpoczął w latach trzydziestych XX wieku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Radek Polak: jeśli czuję temat, po prostu wyciągam aparat

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2018 10:12
- To jest kwestia instynktu. Jeżeli czuję temat czy osobę, która mnie intryguje, po prostu wyciągam aparat – mówił w audycji "Głębia ostrości" portrecista i dokumentalista Radek Polak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Głębia Ostrości. Fotografowanie cierpienia

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2018 22:34
- Mam niepisaną umowę z bohaterami moich zdjęć, która zobowiązuje mnie do tego, by o nich opowiadać - powiedział w audycji Głębia Ostrości Marcin Zaborowski, fotograf. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fotoreporter: zdjęcia są ważnym nośnikiem informacji o tym, co się dzieje

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2018 13:15
- Aparat dał mi przepustkę do widzenia świata z innych miejsc i perspektyw. Potem pojawiły się tematy, które są ważne - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Grzędziński, fotoreporter.
rozwiń zwiń