more_horiz

"Interesuje mnie to, co nie jest oczywiste i materialne". Papuczys o fotografii teatralnej

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2022 12:00
- W moim fotografowaniu teatru interesuje mnie to, co jest pomiędzy elementami, co nie jest oczywiste i materialne - opowiadał w Polskim Radiu 24 Tobiasz Papuczys.
Don K., Cloud Theater, reż. Teo Dumski i zespół, Muzeum Narodowe, Wrocław 2017
"Don K.", Cloud Theater, reż. Teo Dumski i zespół, Muzeum Narodowe, Wrocław 2017Foto: Tobiasz Papuczys

Tobiasz Papuczys to fotograf teatralny, filmoznawca, wykładowca uniwersytecki i teatrolog. Czterokrotny finalista Konkursu Fotografii Teatralnej organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, zwycięzca IV edycji tego konkursu w 2018 roku. Fotograf Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu. Pracuje także na Uniwersytecie Wrocławskim oraz w Instytucie Grotowskiego.

W audycji "Głębia ostrości" opowiadał o tym, jak zrodziło się jego zainteresowanie fotografią, o swojej wizji fotografowania teatru w czasie pandemii oraz o kadrach powstających w ramach dokumentowania współczesnych spektakli teatralnych.

Czytaj także:

- Moje zainteresowanie fotografią było czymś, co wiązało się z moim zainteresowaniem filmem - opowiadał gość audycji. Przyznał, że dużo częściej niż fotografowie inspirują go operatorzy filmowi. Dodał, że zawodowo fotografią zajmuje się od zaledwie 5-6 lat, ale niezmiennie to teatr jest dla niego głównym medium. - Jak fotografuję teatr, to chyba bardziej fotografuję człowieka - stwierdził.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
23:58 PR24_mp3 2022_01_18-22-06-16.mp3 Tobiasz Papuczys o fotografii teatralnej ("Głębia ostrości"/Polskie Radio 24) 

***

Audycja"Głębia ostrości" 

Prowadziła: Iga Niewiadomska 

Gość: Tobiasz Papuczys 

Data emisji: 18.01.2022

Godz. emisji: 22.06

st

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem