more_horiz

Kreowanie obrazu - największa pasja życiowa Patrizii Burry

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2022 13:20
- To osoba niesamowicie skromna, pracująca bardzo intensywnie. Swojej największej pasji życiowej - kreowaniu obrazu - oddaje sześć, czasem siedem dni w tygodniu - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Czarnecki, kurator wystawy wirtualnej fotografii Patrizii Burry.
Z wirtualnego projektu Galeria XXI wieku
Z wirtualnego projektu "Galeria XXI wieku"Foto: Patrizia Burra

Gość PR24 podkreślił, że Patrizia Burra dziś "jest rozpoznawalną marką". - Jej prace osiągają ceny wielu tysięcy dolarów czy euro. Jej styl został zaakceptowany nie tylko na konkursach czy wystawach, ale także wśród tych, którzy na co dzień chcieliby obcować z jej fotografią w domu czy w biurze - zaznaczył.

Wspominał też o innym, ciekawym aspekcie jej twórczości. - W trakcie pandemii musiała całkowicie zrezygnować z fotografowania osób fizycznych. Jak powiedziała w jednym z wywiadów, ma doświadczenie i wiedzę jako fotografka, ale teraz otwiera program w komputerze i tam z własnej wyobraźni tworzy postaci, portrety. Ta wyobraźnia jest fantastyczna, dlatego powstały serie fantastycznych portretów - stwierdził Marek Czarnecki.

Patrizia Burra jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych włoskich fotografek. Pracuje już ponad 35 lat, odnosząc sukcesy i zdobywając nagrody na takich festiwalach jak IPA International Photo Awards, Moscow International Photography Awards, Tokyo International Photo Awards czy PX3 Prix de la Photographie w Paryżu.

Jej sztuka fotograficzna obecnie to łączenie świata realnego z wyobraźnią i rzeczywistych zdjęć z obrazami komputerowymi. Zdjęcia Patrizii można oglądać obecnie w wirtualnej Galerii XXI wieku, projekcie toruńskich fotografików Jadwigi i Marka Czarneckich.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
23:54 PR24 2022_02_15-22-06-03.mp3 Marek Czarnecki o fotografii Patrizii Burry (Głębia Ostrości) 

***

Audycja"Głębia ostrości" 

Prowadziła: Iga Niewiadomska 

Gość: Marek Czarnecki (kurator wystawy wirtualnej fotografii Patrizii Burry)

Data emisji: 15.02.2022

Godz. emisji: 22.06

bartos

Zobacz także

Zobacz także