more_horiz

Nieznana pasja znanej aktorki. Potocka: moja sztuka jest bardzo osobista

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2022 12:45
- Patrzę, jak od tamtego czasu [lat 80. - przyp. red.] do dzisiaj, robiąc bardzo podobne rzeczy, jestem absolutnie konsekwentna - mówiła w Polskim Radiu 24 aktorka Małgorzata Potocka.  
Z wystawy Nie potrzebujemy innych światów, gdy mamy lustra
Z wystawy "Nie potrzebujemy innych światów, gdy mamy lustra"Foto: Małgorzata Potocka

Małgorzata Potocka - aktorka, reżyserka i producentka filmowa, także artystka wizualna, autorka prac wideo, filmów i fotografii - na wystawie "Nie potrzebujemy innych światów, gdy mamy lustra" pierwszy raz prezentuje swoje fotograficzne autoportrety.

Zdjęcia, które powstawały głównie w latach 80. ubiegłego wieku, pokazują Potocką jako artystkę dojrzałą, szukającą we własnej twarzy tego, co związane z przemijaniem, emocjami i czasem. Fotografie Małgorzaty Potockiej w opracowaniu kuratorskim dr Mariki Kuźmicz można zobaczyć podczas trwającego w Bydgoszczy Vintage Photo Festival.

Małgorzata Potocka mówiła o tym, jak powróciła do przygody z fotografią. - Cieszę się, że nadszedł ten moment, kiedy jestem całkiem żwawa, nie są to wystawy pośmiertne, tylko teraz, kiedy rozkwitłam. To dodało mi skrzydeł. W międzyczasie, czego nie było widać, robiłam wiele prac. Był też taki moment, kiedy zniszczyłam cały swój dobytek z lat 80., sądząc, że nikt nigdy w życiu o to się nie upomni - przyznała.

- Moja sztuka jest bardzo osobista. Cieszę się, że będzie w tym momencie pokazywana. Mam świadomość soczystości tej wartości, umiem to obronić. To jest przemyślane, dojrzalsze - oceniła gość audycji. 

Więcej w nagraniu. 

Posłuchaj
22:12 PR24_mp3 2022_09_27-22-06-37.mp3 Małgorzata Potocka o zainteresowaniu fotografią ("Głębia ostrości")

***

Audycja: Głębia ostrości

Prowadząca: Iga Niewiadomska

Gość: Małgorzata Potocka (aktorka, fotograf)

Data emisji: 28.09.2022 

Godzina emisji: 22.06

kmp/kor

Zobacz także

Zobacz także