more_horiz

Polscy turyści i ich największe grzechy w górach

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2018 21:10
W audycji „Sami o Sobie” rozmowa o polskich górach, a także o polskich turystach. Nie ma dnia, by służby ratownicze nie musiały interweniować w sprawie górskich wypadków. Czasem są one nie do uniknięcia, często jednak przyczyną jest brawura, bezmyślność i przecenianie swoich sił. Jakie są największe grzechy turystów chodzących po górach?
Audio
Żeby zdobyć wymarzony szczyt należy odpowiednio przygotować się do wyprawy i pamiętać o tym, że ostrożność to jedna z podstawowych zasad poruszania się po górach.
Żeby zdobyć wymarzony szczyt należy odpowiednio przygotować się do wyprawy i pamiętać o tym, że ostrożność to jedna z podstawowych zasad poruszania się po górach.Foto: Pixabay

Większość wypadków w górach jest spowodowana z winy turystów. Brak odpowiedniego przygotowania, a także sprzętu, ignorancja ostrzeżeń. Oto jedne z licznych zaniedbań osób próbujących zdobywać górskie szczyty. O co należy zadbać, by być bezpiecznym?

Na wskazany temat w Polskim Radiu 24 mówili Piotr Van Der Coghen z Polskiego Instytutu Ratownictwa Górskiego oraz Maciej Kwiatkowski ze Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarstwa.

Ponadto w magazynie reportaż Jakuba Tarki pt. „Wysokie ryzyko”.

Audycję „Sami o Sobie” prowadził Paweł Wojewódka.

Polskie Radio 24/db

---------------------------

Data emisji: 27.10.2018

Godzina emisji: 20.06

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem