X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Piotr Apel: w sprawie KNF mogło dojść do celowego i świadomego opóźniania działań służb

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2018 20:30
– Sprawa dotycząca KNF to historia przede wszystkim o pysze władzy. Były już przewodniczący poczuł się tak spokojny i pewny na swoim stanowisku, że wskazał szefowi jednego z banków, kto ma być w jego radzie nadzorczej – powiedział Piotr Apel, poseł ruchu Kukiz’15. W audycji "Przekładaniec Jachowicza" skomentował najważniejsze wydarzenia polityczne z ostatnich dni.
Audio
  • 25.11.18 Piotr Apel: „Element korupcyjny w rozmowie panów Czarneckiego i Chrzanowskiego był, niezależnie czy pojawiła się kartka z 1 proc. (…)”.
Piotr Apel, poseł Kukiz15.
Piotr Apel, poseł Kukiz'15.Foto: PR24

Jako poczucie bezkarności Marka Chrzanowskiego, byłego już przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansów, określił Piotr Apel stwierdzenie „pycha władzy”. Zaznaczył jednak, że póki co nie można go odnosić do władzy jako całości.

– Wszystko zależy od tego, jaką drogą pójdzie teraz Prawo i Sprawiedliwość. Jeżeli będzie to ścieżka pani minister Emilewicz, która stwierdziła, że był to wypadek przy pracy, to wtedy będziemy mieli rzeczywiście do czynienia z czymś bardzo niepokojącym. Natomiast już teraz można zanotować wydarzenia, które budzą wątpliwości. Pan Chrzanowski, gdy wybuchła sprawa wokół KNF, wracał z Singapuru. Mimo to, udało mu się szybciej dotrzeć do swojego biura niż funkcjonariuszom CBA. Myślę, że mogło dojść do świadomego i celowego opóźniania działań służb antykorupcyjnych – dodał.

Piotr Apel odniósł się również do czwartkowej rozprawy w gdańskim sądzie pomiędzy Jarosławem Kaczyńskim a Lechem Wałęsą. Sprawa dotyczyła m.in. wypowiedzi Wałęsy, że były premier jest odpowiedzialny za katastrofę smoleńską.

– Zarzut pana Wałęsy w stosunku do Jarosława Kaczyńskiego był nieelegancki i wręcz chamski. Uważam, że powinniśmy stronić od tego typu mocnych określeń, jakie zastosował były prezydent. Samą rozprawę można określić pokazową. Myślę, że większość Polaków ma wyrobione zdanie w kwestii tego sporu. Niezależnie czy kogoś lubimy czy nie, to chamstwo pozostaje chamstwem. Takich rzeczy nie można robić – wskazał parlamentarzysta.

Ponadto gościem Polskiego Radia 24 był również historyk dr Tymoteusz Pawłowski, współautor książki „Korepetycje z niepodległości”.

Audycję prowadził Jerzy Jachowicz.

Polskie Radio 24/db

---------------------------

Data emisji: 25.11.18

Godzina emisji: 17.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zbigniew Gryglas o dymisji szefa KNF: nasze państwo jest sprawne

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2018 16:53
- Premier polskiego rządu zareagował natychmiast, to było właściwe - powiedział w Rozmowie PR24 Zbigniew Gryglas. Poseł Porozumienia w Polskim Radiu 24 odniósł się dymisji szefa Komisji Nadzoru Finansowego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Karnowski o przebiegu rozprawy Kaczyński-Wałęsa. "Ponury obraz polskiego sądownictwa"

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2018 23:01
– Przebieg rozprawy sugeruje, że możemy spodziewać się, potocznie mówiąc, przekrętu. Był to ponury obraz polskiego sądownictwa – powiedział Michał Karnowski z tygodnika "Sieci". W audycji "Północ-Południe" skomentował czwartkową rozprawę z powództwa Jarosława Kaczyńskiego przeciwko Lechowi Wałęsie.
rozwiń zwiń