X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jaką spuściznę zostawił po sobie Jan Olszewski?

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2019 19:17
W swojej działalności starał się państwo umacniać. To była jego podstawowa wytyczna - powiedział w Polskim Radio 24 Jan Parys, wspominając Jana Olszewskiego. Bartłomiej Biskup zwrócił z kolei uwagę, że pozytywne wspomnienia o nim płyną ze wszystkich stron sceny politycznej. 
Audio
Premier Jan Olszewski
Premier Jan OlszewskiFoto: PAP/Ireneusz Radkiewicz

Bartłomiej Biskup ocenił, że biografia polityczna Jana Olszewskiego może przybliżyć wiedzę o niedalekiej przeszłości Polski. - Mamy taką sytuację, że ta najnowsza historia polityczna jest najmniej znana - powiedział Biskup. Jak wyjaśnił, nie mamy do niej odpowiedniego dystansu i traktujemy ją emocjonalnie, bo często sami byliśmy świadkami tych wydarzeń. Biskup wskazał, że teraz przetoczyła się pozytywna fala opowieści o Janie Olszewskim i mówiono też o nieznanych szerzej kartach jego biografii. -  On bronił polityków całej ówczesnej opozycji. Takich postaci jest niewiele - podkreślił politolog. 

- Jan Olszewski, tak jak wielu normalnych ludzi – nie trzeba być wielkim politykiem, wystarczy być normalnym obywatelem – uważał, że najważniejszą wartością dla każdego narodu jest posiadanie niepodległego suwerennego państwa - powiedział Jan Parys, minister obrony w rządzie Jana Olszewskiego. - On uważał, że bez tego życie każdego z nas będzie zagrożone - dodał. Przypomniał, że byliśmy w bardzo niekomfortowej, niebezpiecznej sytuacji – w "szarej strefie" między Wschodem a Zachodem. Zdaniem Parysa atak na Olszewskiego wynikał głównie z podziału w społeczeństwie i w Sejmie. -  Dla wielu ludzi to był szok, że część tzw. opozycji solidarnościowej w tym Lech Wałęsa, Tadeusz Mazowiecki, Bronisław Geremek to byli ludzie, którzy chcieli podtrzymać nasze związki z Moskwą. 

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Jerzy Jachowicz.

PR24/fc

______________________

Data emisji: 10.02.19

Godzina emisji: 17:05

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Młodzi politycy: Jan Olszewski zapisał się w kartach historii

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2019 11:16
Jan Olszewski był politykiem pokolenia, które podjęło walkę z systemem komunistycznym, aby go obalić i ostatecznie odsunąć od władzy ludzi, którzy rządzili w czasach PRL. Czy autorytet byłego premiera i jego polityczny dorobek jest ważny dla polityków młodego pokolenia? Między innymi o to zapytał swoich gości Jan Białostocki w "Młodej audycji politycznej".
rozwiń zwiń