X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jacek Ozdoba: chcemy doprowadzić do stabilizacji sytuacji w sądownictwie

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2019 18:25
- Sądzę, że na wiosnę będziemy mieli święty spokój z kwestionowaniem jednych sędziów przez drugich - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Ozdoba, poseł Solidarnej Polski, członek klubu poselskiego PiS. - Te przepisy pomogą zapobiec anarchii prawnej - zaznaczył.
Audio
  • Jacek Ozdoba: spodziewam się, że na wiosnę zapanuje porządek w polskim sądownictwie (Polskie Radio 24)
Jacek Ozdoba
Jacek OzdobaFoto: PR24/MS

Gość Polskiego Radia komentował przepisy o reformie sądów powszechnych. Poselski projekt ustawy w tej sprawie wpłynął do Sejmu w nocy z czwartku na piątek. Jacek Ozdoba wyraził nadzieję, że wejdą one w życie. - Chcemy wprowadzić przepisy, że jeden sędzia nie może podważać statusu drugiego - ocenił poseł Solidarnej Polski.

duda 1200 pap.jpg
Prezydent o sędziach: poziom zakłamania tego towarzystwa mnie osłabia

Stabilizacja sytuacji

- W debacie publicznej rzadko pojawiają się argumenty, czego dotyczy reforma sądów. Nikogo nie atakujemy, chcemy doprowadzić do stabilizacji sytuacji w polskim sądownictwie - argumentował.

Przypomniał, że "sędziowie wybrani przez ciała komunistyczne podważają legalność wyboru sędziego, wybranego przez KRS i który otrzymuje togę od prezydenta wolnej Polski". - Przepisy o reformie sądownictwa, które, mam nadzieję, wejdą w życie, pomogą zapobiec anarchii prawnej, czyli sytuacji, w której jeden sędzia powie o drugim, że nie jest sędzią - tłumaczył Jacek Ozdoba.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Antoni Macierewicz: chodzi nam o zmianę sędziów moskiewskich na sędziów polskich

Poseł Solidarnej Polski ocenił, że w Senacie, w trakcie debaty nad nowymi przepisami, "będą wykorzystywane nieprawdziwe informacje". - Obawiam się, że tam ta ustawa zostanie odrzucona. Potem trafi ona do Sejmu, my to przegłosujemy i pewnie w podobnym kształcie wejdzie to w życie - tłumaczył.

Emocjonalna narracja

W jego ocenie, "opozycja narzuca w tej sprawie emocjonalną narrację, a nie merytoryczną debatę". - Gdyby zależało im na merytoryczności, to słyszelibyśmy słowa o poprawkach do konkretnych punktów, a opozycja neguje tę ustawę w całości, nawet w kwestiach technicznych - mówi.

W audycji także o dekomunizacji ulicy "Jedności robotniczej" w Żyrardowie. Zachęcamy do wysłuchania rozmowy.

***

Audycja: "Przekładaniec Jachowicza"

Prowadzący: Jerzy Jachowicz

Gość: Jacek Ozdoba (poseł Solidarnej Polski)

Data emisji: 15.12.19

Godzina emisji: 17.06


mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jan Kanthak: Małgorzata Gersdorf chce zablokować wybór nowego I prezesa SN

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2019 06:57
- Dochodzą do nas słuchy, że pani Małgorzata Gersdorf chce zablokować wybór nowego I prezesa Sądu Najwyższego - mówi Jan Kanthak, poseł Solidarnej Polski, w wywiadzie dla "Naszego Dziennika".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lech Wałęsa chce ruszyć na stolicę. Straszy marszem, ma stanąć na czele

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2019 21:46
Nie można pozwolić na zniszczenie niezależnego sądownictwa; jeśli PiS uruchomi proces likwidacji sądownictwa, wzywam do ponad milionowego marszu na Warszawę i zrobienia porządku, będę na czele - napisał w sobotę na Twitterze były prezydent Lech Wałęsa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Pietrzak: państwo polskie musi ukrócić proceder pseudo niezależności sędziowskiej

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2019 11:53
- Sędziowie chcą decydować sami o sobie i jednocześnie zajmować się polityką. Wymagam więc od państwa polskiego, by ukróciło ten proceder i było bardziej odważne, bo po to dostało mandat od Polaków - mówił w PR24 Jan Pietrzak. Gośćmi audycji byli też: Karol Gac z "doRzeczy" i Tomasz Truskawa z SWS.
rozwiń zwiń