more_horiz

Tournée Tuska po Polsce. Prof. Domański: to kolejna odsłona krytyki rządu

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2022 19:30
- To jest kolejna odsłona krytyki obozu rządzącego, właściwie jest to odsłona strategii elementu krytykowania władzy za wszystko - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Henryk Domański (socjolog, PAN). 
prof. Henryk Domański
prof. Henryk DomańskiFoto: Małgorzata Sas/Polskie Radio

Donald Tusk ruszyły w tournée po Polsce, by spotkać się z przedsiębiorcami i sprawdzić "jak radzą sobie w czasie kryzysu". W opinii prof. Domańskiego cel wizyt szefa PO jest zupełnie inny. 

Krytyka Polskiego Ładu

- W tym przypadku stałym elementem tych wizyt, oprócz tego, że Tusk próbuje w ten sposób ocieplić własny wizerunek - pokazać, że chce być bliżej elektoratu, jest krytyka Polskiego Ładu. To jest wyraźnie widoczne w jego wypowiedziach, w jaki sposób rozmawia z przedsiębiorcami - zaznaczył socjolog.  

- Donald Tusk obarcza winą obóz rządzący nie tylko za nieudolność w sprawowaniu rządów, ale, że kolejny element polityki PiS-u polegający na uaktywnieniu rządu, tego, czego żaden gabinet rządowy od 1990 roku nie robił, że jest obarczony błędem w postaci zupełnie niepotrzebnego wprowadzania chaosu, który związany jest z urzeczywistnianiem Polskiego Ładu - wyjaśnił strategię szefa PO, prof. Domański. 

W jego ocenie Donald Tusk "w sposób zawoalowany kreuje się na lidera opozycji". - Gdyby robił to wprost, mogłoby to przynieść odwrotny skutek - dodał. 

Czytaj także: 

Posłuchaj
21:24 PR24_mp3 2022_01_23-17-06-35.mp3 Prof. Henryk Domański o działalności Donalda Tuska ("Przekładaniec Jachowicza") 

Gościem drugiej części audycji był Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, który skomentował założenia Polskiego Ładu. 

- Główne postanowienia Polskiego Ładu, żeby mniej degresywny zrobić polskim system podatkowy (...) nie jest dla nas dużym problemem. Problemem jest, że skomplikowało to jeszcze bardziej i tak niedobry system podatkowy - ocenił. 

Posłuchaj
22:26 PR24_mp3 2022_01_23-17-34-58.mp3 Cezary Kaźmierczak o założeniach Polskiego Ładu ("Przekładaniec Jachowicza") 

Wg Kaźmierczaka, wysokość podatków w Polsce nie jest największym problemem. - Problemem jest skomplikowanie polskiego sytemu podatkowego - ocenił. 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja Przekładaniec Jachowicza

Prowadził: Jerzy Jachowicz

Goście: prof. Henryk Domański (socjolog, PAN), Cezary Kaźmierczak (prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców)

Data emisji: 23.01.2022

Godz. emisji: 17.05, 17.34

kmp

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem