more_horiz

Rusecka o wypowiedziach Tuska nt. skażenia Odry: mają wzbudzać panikę i niepokój

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2022 18:30
- Wypowiedź Donalda Tuska ma sprzyjać wzbudzaniu paniki i niepokoju. Wystarczy sprawdzić rzetelnie, co naprawdę się stało, a nie rzucać fałszywe oskarżenia - powiedziała w Polskim Radiu 24 Urszula Rusecka, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Urszula Rusecka
Urszula RuseckaFoto: PR24

W związku ze skażeniem Odry oraz informacjami płynącymi z niemieckich mediów szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk powołał tzw. Samorządowy Sztab Kryzysowy, argumentując, że widzi "bezczynność i opuszczenie rąk przez władze centralne". Zaapelował też o wprowadzenie stanu nadzwyczajnego w czterech województwach położnych nad Odrą, przedstawienie precyzyjnych rekomendacji, uruchomienie stałego monitoringu stanu wody oraz wzmocnienie służby zdrowia. Ponadto napisał na swoim Twitterze, że "PiS jest jak rtęć".

Panika i niepokój

Urszula Rusecka, odnosząc się do sytuacji związanej z zanieczyszczeniem Odry, podkreśliła, że środowisko powinno być otoczone szczególną opieką. Skrytykowała także słowa lidera Platformy Obywatelskiej. - Sytuacja na Odrze jest bardzo trudna i niepokojąca. Środowisko jest naszym dobrem narodowym i powinniśmy o nie dbać - powiedziała.

- Wypowiedź Donalda Tuska ma sprzyjać wzbudzaniu paniki i niepokoju. Wystarczy sprawdzić rzetelnie, co naprawdę się stało, a nie rzucać fałszywe oskarżenia - zaznaczyła.

Gość Polskiego Radia 24 powiedziała także, że obecny czas jest szczególny i właśnie teraz nie powinniśmy się dzielić, ale szukać jedności. - W obliczu pandemii, kryzysu energetycznego i wojny za naszą granicą, musimy zachować jedność. Jeżeli o to nie zadbamy, to nikt nam nie pomoże. Dobrym przykładem takiego działania jest Ukraina, która zjednoczona postawiła się Rosji - powiedziała Urszula Rusecka.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
22:36 PR24 2022_08_14-17-35-31.mp3 Urszula Rusecka m.in. o sytuacji na Odrze (Przekładaniec Jachowicza)

***

Audycja: Przekładaniec Jachowicza

Prowadzący: Jerzy Jachowicz

Gość: Urszula Rusecka (PiS)

Data emisji: 14.08.2022

Godzina emisji: 17.35

dz

Zobacz także

Zobacz także