X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Eksperci o polityce USA na Bliskim Wschodzie

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2019 13:05
Stany Zjednoczone ponownie liderem na światowej scenie pod przywództwem Donalda Trumpa- tak deklaruje wiceprezydent Mike Pance. Przebieg konferencji bliskowschodniej w Warszawie oraz Monachijską Konferencję Bezpieczeństwa komentowali w Polskim Radiu 24 dr Agnieszka Bryc (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu) oraz Jakub Mielnik (Wprost).
Audio
Wiceprezydent USA Mike Pence przemawia podczas konferencji w Monachium. 16.02.2019
Wiceprezydent USA Mike Pence przemawia podczas konferencji w Monachium. 16.02.2019Foto: PAP/EPA/RONALD WITTEK

Wiceprezydent USA Mike Pence powiedział na konferencji w w Monachium, że USA pod przywództwem Donalda Trumpa znów stały się liderem na światowej scenie. Wśród osiągnięć amerykańskiej administracji wymienił m.in. rozwój gospodarczy, walkę z IS  i podpisanie porozumienia z Koreą Północną.

Monachijska Konferencja Bezpieczeństwa to największe na świecie spotkanie ekspertów ds. bezpieczeństwa międzynarodowego. W obradach brało udział 35 szefów państw i rządów, a także ok. 80 ministrów spraw zagranicznych i obrony. Polskę reprezentują szef MSZ Jacek Czaputowicz i minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Jakub Mielnik zauważył, że działania rząd Stanów Zjednoczonych i słowa Mike’a Pence’a mogą świadczyć o próbie ratowania sytuacji po błędach w polityce zagranicznej popełnionych przez prezydenta Baracka Obamę. – W próżnię, którą powstała za jego rządów weszli Rosjanie i Chińczycy. Przykładem może być wycofanie wojsk z Iraku i ograniczenie kontyngentu w Afganistanie. Z jednej strony deklarowano wsparcie dla arabskiej wiosny, z drugiej nie czyniono żadnych ruchów, aby sukces wojny domowej w Syrii przechylił się na stronę opozycji – podkreślał.

Dr Agnieszka Bryc odniosła się również do dokonanych przez gabinetu premiera Izraela Benjamina Netanjahu przecieków z zamkniętych dla mediów obrad na Zamku Królewskim w Warszawie. – Wolta premiera Netanjahu pokazuje, że w relacjach z Izraelem partnerzy polscy mogą odgrywać albo rolę partnera poprzez silną pozycję np. w strukturach międzynarodowych albo być "chłopcem do bicia". Premier pozwolił sobie na przecieki mając świadomość, że reakcja strony polskiej będzie dla niego mało ryzykowna – zauważyła.

Więcej w zapisie rozmowy.

Rozmawiał Michał Żakowski

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 17.02.2019

Godzina emisji: 12:35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ekspert: podczas konferencji w Monachium będzie ucierane nowe stanowisko wobec Iranu

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2019 14:14
- Konferencja w Monachium skupia się na tym, nad czym wszyscy właściwie się zastanawiają, czyli: jak będzie wyglądał świat, w którym narasta poczucie niepewności co do kierunków które obieramy, od tematów bliskowschodnich po przyszłość NATO i sposób zapewniania kolektywnego bezpieczeństwa - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Wojciech Przybylski (Visegrad Insight)
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mike Pence: konferencja bliskowschodnia była poświęcona walce z Iranem

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2019 14:35
Konferencja bliskowschodnia w Warszawie była poświęcona walce z Iranem - tak mówił w Monachium wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Mike Pence. Amerykański polityk, który przemawiał dzisiaj na dorocznej Konferencji Bezpieczeństwa a wcześniej był gościem spotkania w Warszawie, kolejny raz w ostatnich dniach oskarżył Iran, że ten sponsoruje terrorystów na całym świecie. Argumentował też, że prezydent Donald Trump broni wolności na świecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Olaf Osica: Stany Zjednoczone tracą wpływy na świecie

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2019 21:41
- Stany Zjednoczone nadal są supermocarstwem, natomiast z punktu widzenia dostępu do technologii, do rynków finansowych i wszystkiego co decyduje o rozwoju gospodarczym, Amerykanie stracili element przewagi, który mieli po drugiej wojnie światowej - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Olaf Osica, przewodniczący Rady OSW.
rozwiń zwiń