more_horiz
Section05

Poczytnik

Następny odcinek audycji dnia 12.02.2023 o godzinie 22:05 Zobacz w ramówce
Section06
Całość audycji
23'01 Prof. Rafał Habielski: Mieczysław Grydzewski był redaktorem przed duże "R" 30.01.2023 Gościem Polskiego Radia 24 był prof. Rafal Habielski, historyk, autor książki "Bieg czasu, bieg atramentu", która traktuje o postaci Mieczysława Grydzewskiego - legendarnego założyciela "Wiadomości literackich".
21'31 Inflanty polskie. Sławomir Koper: przywracam pamięć faktom 09.01.2023 Kresy to nie tylko legendarne stolice polskości, to także zaścianki i kresowe stanice. To również zapomniane Kresy - te w dawnych Inflantach Rzeczypospolitej. Z tych terenów pochodziło wielu artystów, polityków i wojennych bohaterów, którzy zapisali się na kartach polskiej historii. Traktuje o tym piąty tom serii "Zapomniane Kresy. Ostatnie polskie lata" Sławomira Kopra. 
22'35 Romantyzm polski. Urbankowski: tyrteizm ocalił naszą tożsamość 02.01.2023 Przyjęło się za początek romantyzmu w Polsce uznawać rok 1822, kiedy ukazały się "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza. Ale Bohdan Urbankowski, autor książki "Romantyzm polski" wywodzi datę z okresu znacznie wcześniejszego. 
Section07
O audycji

Tematyka cyklicznych programów  dotyczy szeroko rozumianej literatury, w ujęciu eseistycznym. Audycja współprowadzona przez Krzysztofa Masłonia i Tomasza Zaperta. 

Tematyka cyklicznych programów  dotyczy szeroko rozumianej literatury, w ujęciu eseistycznym. Prowadzący poruszają nie tylko kwestie związane z nowościami na rynku wydawniczym, ale przede wszystkim zagłębiają w meandry biografistyki, filozoficzne konteksty w twórczości literackiej autorów i  badają trendy w najnowszej literaturze.

Niedziela, godz. 22:06