more_horiz

Agata Kłopotowska o życiu i twórczości Janusza Krasińskiego

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2022 12:25
Od 13 października w Kordegardzie - Galerii Narodowego Centrum Kultury - można oglądać wystawę zatytułowaną "Janusz Krasiński - przeciw milczeniu". W Polskim Radiu 24 o pisarzu mówiła Agata Kłopotowska, publicystka i autorka książki o twórczości Krasińskiego.
Wystawa Janusz Krasiński. Przeciw milczeniu jest wystawiana przez Galerię Kordegada
Wystawa "Janusz Krasiński. Przeciw milczeniu" jest wystawiana przez Galerię KordegadaFoto: PAP/Rafał Guz

Janusz Krasiński był prozaikiem, reportażystą, dramatopisarzem. W czasie wojny walczył w Szarych Szeregach, po wojnie był prześladowany przez komunistów. Sam o sobie mówił - jak przypomniała w audycji "Poczytnik" Agata Kłopotowska - że był "ścigany milczeniem".

Twórczość Janusza Krasińskiego

Autorka książki "Żyć dla pisania prawdy. O twórczości literackiej Janusza Krasińskiego" podkreśliła, że był to twórca "zamilczany", co jej zdaniem jest "jednym z większych skandali".

Równocześnie - zaznaczyła Kłopotowska - sam Krasiński "za swoją misję obrał pisanie przeciw milczeniu, dawanie świadectwa przeciw milczeniu".

Publicystka w audycji "Poczytnik" przybliżyła postać pisarza i opowiedziała o jego twórczości.

Wystawę "Janusz Krasiński - przeciw milczeniu" można oglądać w Kordegardzie.

Czytaj również:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
23:00 PR24_mp3 2022_10_23-22-06-14_Poczytnik.mp3 Agata Kłopotowska o twórczości Janusza Krasińskiego ("Poczytnik" / PR24)

* * *

Audycja: "Poczytnik"
Prowadzą: Krzysztof Masłoń i Tomasz Zapert
Gość: Agata Kłopotowska (publicystka, literaturoznawca, autorka książki "Żyć dla pisania prawdy. O twórczości literackiej Janusza Krasińskiego")
Data emisji: 23.10.2022
Godzina emisji: 22.06

PR24/jmo

Zobacz także

Zobacz także