more_horiz

Rafał Mohr: w mojej karierze przeważyła narodowa stabilizacja

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2019 08:40
Rafał Mohr to jeden z najbardziej rozpoznawalnych aktorów młodego pokolenia. Widzowie znają go z takich produkcji jak: "Pitbull", "Pitbull. Ostatni pies", czy "Czerwony pająk". Na antenie Polskiego Radia 24 opowiadał o początkach aktorskiej kariery i najciekawszych wyzwaniach zawodowych. Nie zabrakło również ciekawostek ze świata filmu.  
Audio
Aktor Rafał Mohr
Aktor Rafał MohrFoto: PAP/Rafał Guz

- Do filmu "Słodko gorzki" Władysława Pasikowskiego - w którym Rafał Mohr już po pierwszym roku studiów w Akademii Teatralnej zagrał jedną z głównych ról - były szeroko robione w całej Polsce zdjęcia próbne. Miałem ogromne szczęście, że dostałem się na główny plan. Gdyby pewnie nie tamta praca moja droga zawodowa potoczyłaby się inaczej - stwierdził aktor. Gość programu zauważył, że "w młodym wieku trafił w profesjonalną przestrzeń z całą plejadą gwiazd polskiego kina".

Czytaj więcej
Rafał Mohr Pitbull 1200.jpg
Rafał Mohr o filmie "Pitbull: Ostatni pies"

Rafał Mohr opowiedział również o swoim drugim spotkaniu z Władysławem Pasikowskim przy okazji pracy na planie filmu "Pitbull. Ostatni pies". - Zaczynaliśmy od trudnej sceny pijaństwa z dialogiem na pięć stron, więc stres był ogromny. Jadąc na plan pomyślałem, że dopiero teraz po 22 latach będę mógł Władysławowi zaproponować trochę więcej. Nie wiedziałem jednak, czy kupi on moją koncepcję postaci - zaznaczył aktor.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.  

Rozmawiała Katarzyna Cygler.

PR24/jp

____________________ 

Data emisji: 05.01.2019

Godzina emisji: 23:37

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rafał Mohr: jestem uparty, zwłaszcza jeśli wierzę w słuszność tego, co robię

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2014 12:30
- O tym, że chcę być aktorem, wiedziałem mając osiem lat - mówi Rafał Mohr. - Minęły prawie dwie dekady, odkąd skończyłem studia, a ja ani razu nie pomyślałem o zmianie zawodu.
rozwiń zwiń