more_horiz
Section05

Kulturalnie na temat

Następny odcinek audycji dnia 01.04.2023 o godzinie 23:33 Zobacz w ramówce
Section06
Całość audycji
23'38 Krystian Iwanow o działalności Biura Wydarzeń Kulturalnych IPN 19.02.2023 Biuro Wydarzeń Kulturalnych IPN realizuje zadania związane z upowszechnianiem i popularyzacją historii Polski poprzez organizację koncertów, widowisk, spektakli teatralnych, wystaw, festiwali. - Idea jest taka, żeby historię opowiadać odbiorcom, którzy nie sięgną po książki historyczne, ale np. interesują się teatrem lub muzyką, przyjdą więc na spektakl lub koncert - mówił w Polskim Radiu 24 Krystian Iwanow dyrektor Biura Wydarzeń Kulturalnych IPN.     
23'11 Działalność Mazowieckiego Instytutu Kultury 12.02.2023 Gościem Katarzyny Cygler była Malwina Rozwadowska, kierownik działu marketingu i promocji Mazowieckiego Instytutu Kultury. - Naszym zadaniem jest zarówno wspieranie kadr zajmujących się kulturą na Mazowszu, jak i promowanie różnych dziedzin kultury (...). Staramy się wspierać rzeczy świeże, młode ale także skierowane do grup, które są niedocenione, w tym osób z niepełnosprawnościami czy seniorów - podkreślała.
23'26 Wystawa Jagody Stączek w Zamku Ujazdowskim w ramach "Project Room" 2022/2023 05.02.2023 Wystawa Jagody Stączek, to trzecia ekspozycja z cyklu prezentacji młodych twórców "Project Room" 2022/2023, w ramach którego dostają szansę zrealizowania indywidualnej wystawy w jednej z najważniejszych instytucji sztuki współczesnej w Polsce. W Polskim Radiu 24 mówili o tym: Krystyna Różańska-Gorgolewska, kurator projektu oraz Marcel Skierski, dyrektor ds. programowych CSW Zamek Ujazdowski.
Section07
O audycji

To audycja, w której zgłębiamy istotę zjawisk. Rozmawiamy o kulturze, sztuce, filozofii i wszystkim, co dotyczy niematerialnej sfery życia człowieka. Maja Państwo okazję posłuchać artystów, ludzi nauki i wiele innych ciekawych osobowości.

Tutaj też dowiecie się, co i gdzie kulturalnie w trawie piszczy.

Zaprasza Katarzyna Cygler.