X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Józef Głuchowski ps. Stach o Powstaniu Warszawskim

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2018 18:00
- Pochodzę z Kresów. W czasie wojny z rodziną udało nam się dostać do Generalnej Guberni. Potem trafiłem do konspiracji – mówił na antenie Polskiego Radia 24, w audycji "Warszawskie Dzieci, pójdziemy w bój" Józef Głuchowski.
Audio
  • 13.09.18 Józef Głuchowski o Powstaniu Warszawskim

Podczas zrywu niepodległościowego w 1944 roku działał na Mokotowie. Był strzelcem. – Do konspiracji trafiłem mniej więcej rok przed powstaniem. Mieszkałem na Pradze, na ul. Stalowej. Zorganizowaliśmy się metodą "podwórkową". Kolega wciągał do konspiracji kolegę – wspominał bohater Powstania Warszawskiego.

Co ciekawe 1 sierpnia 1944 roku Józef Głuchowski miał zdawać poprawkowy egzamin gimnazjalny z języka niemieckiego.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

Rozmawiał Adrian Klarenbach.

Polskie Radio 24/bartos

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jolanta Kolczyńska ps. Klara: meldunków uczyłyśmy się na pamięć

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2018 18:00
- Podczas Powstania Warszawskiego meldunków uczyłyśmy się na pamięć. Nie można było mieć żadnych kartek - powiedziała w audycji "Warszawskie dzieci" Jolanta Kolczyńska ps. Klara, która w trakcie wielkiego sierpniowego zrywu niepodległościowego była łączniczką. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powstańcze wspomnienia Ignacego Felczaka, ps. Wicek

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2018 18:02
– Moim marzeniem było członkostwo w oddziałach bojowych lub szturmowych – powiedział Ignacy Felczak, ps. Wicek. W Polskim Radiu 24 kolejny odcinek wspomnień z Powstania Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Płk Edmund Baranowski ps. Jur: pierwsze dni dawały nadzieję na zwycięstwo

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2018 18:00
Edmund Baranowski urodził się na warszawskiej Woli w 1925 roku. Z tą dzielnicą był związany przez pierwsze dwadzieścia lat swojego życia. Tam też uczył się i pracował, i tam podjął swoje pierwsze walki powstańcze. - W tamtym okresie wzorem dla młodych byli ci, którzy zasłużyli się w walkach o niepodległość. Moja mama wiedziała, że działam w konspiracji, ale nie przeszkadzała mi i nie zadawała pytań - mówił na antenie Polskiego Radia 24 uczestnik Powstania Warszawskiego, były wiceprezes Związku Powstańców Warszawskich.
rozwiń zwiń