X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Bogusław Kamola ps. "Hipek": znaliśmy doskonale kanały i panowaliśmy nad nimi

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2018 18:15
- Jak teraz po latach spojrzałem w otchłań kanału, to już bym do niego nie wszedł - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Bogusław Kamola ps. "Hipek".
Audio
Bogusław Kamola ps. Hipek
Bogusław Kamola ps. HipekFoto: PR24

Bogusław Kamola - rocznik 1930, harcerz, uczestnik tajnych kompletów i małego sabotażu. W czasie Powstania Warszawskiego był w drużynie 400 plutonu harcerskiego 227 "Szarych Szeregów" na Żoliborzu, zgrupowanie "Żyrafa II". Działał wówczas m.in. w harcerskiej służbie łączności kanałowej.

- W kanałach spędziłem dużo czasu. Myśmy tam chodzili praktycznie co drugi dzień. Była to służba, która nie polegała tylko na przenoszeniu meldunków, ale również na znakowaniu tras i transportowaniu ludzi między dzielnicami - tłumaczył Bogusław Kamola. Powstaniec dodał, że "Niemcy wiedzieli o łączności kanałowej, dlatego zapychali włazy żelastwem i betonem, przez co ciągle była robota".

- Grupy do transportu w kanałach formowaliśmy tak, żeby można było nad nimi panować. Włazy były otwarte, dlatego aby przejść pod oświetlonym z góry otworem, trzeba było zachować szczególną ostrożność. My jako przewodnicy podchodziliśmy pierwsi pod właz i nasłuchiwaliśmy co się dzieje - wspominał żołnierz AK. Gość programu zauważył również, że "przejście 30 osób ze starówki na Żoliborz trwało długie godziny".

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Audycję prowadził Adrian Klarenbach.

Polskie Radio 24/jp

---------------------------

Data emisji: 19.09.2018

Godzina emisji: 17:45

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Alianci sprzedali powstańców warszawskich Stalinowi

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2018 19:33
Roosevelt i Churchill stawiali na sojusz z ZSRR i Stalinem, dlatego bardzo wstrzemięźliwie zezwalali na informowanie o Powstaniu Warszawskim i niemieckich zbrodniach popełnionych podczas powstania, a także o cynicznej polityce Stalina.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Roman Staniewski ps. Stanisław Kwiatkowski: przeszedłem szkolenie minera

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2018 18:15
- Musiałem poznać wszystkie gatunki materiałów wybuchowych - wspominał w audycji "Warszawskie dzieci" Roman Staniewski ps. Stanisław Kwiatkowski. Gość Polskiego Radia 24 opowiadał o swoich początkach w batalionie "Miotła", w którym walczył podczas Powstania Warszawskiego. Jego największą akcją było wysadzenie niemieckiego pociągu pod Jaktorowem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kazimierz Klimczak: Powstanie Warszawskie to jedno z najważniejszych wydarzeń w polskiej historii

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2018 18:00
- Przesłuchiwani przez gestapo na al. Szucha krzyczeli w niebogłosy, a krew lała się po ścianach - wspominał w Polskim Radiu 24 Kazimierz Klimczak ps. "Szron".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Karol Nawrocki: musimy II wojnę światową opisywać i pokazywać taką, jaką była

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2018 09:15
- Polski naród został podczas okupacji niemieckiej, a także w czasie okupacji sowieckiej, doświadczony w sposób niewyobrażalny - mówi w "Sygnałach dnia" dyrektor Muzeum II Wojny Światowej Karol Nawrocki. 
rozwiń zwiń