more_horiz

Jacek Sasin o uszczelnianiu VAT: zabraliśmy pieniądze złodziejom

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2018 13:29
- Myślę, że Ci, którzy obiektywnie patrzą na to, co wydarzyło się w ostatnich trzech latach, a nie przez czarne okulary totalnej opozycji, nie mają wątpliwości, że skala pozytywnych zmian jest bezprecedensowa - powiedział w audycji Sztuka Słuchania Jacek Sasin, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów i poseł Prawa i Sprawiedliwości
Audio
  • 5.12.18 Jacek Sasin o uszczelnieniu VAT: zabraliśmy pieniądze złodziejom
Jacek Sasin
Jacek SasinFoto: PR24/AK

Jak wskazywał na naszej antenie Jacek Sasin, działania obecnej władzy opierają się na kilku filarach. - Wizytówką naszego rządu stały się programy społeczne, z 500 Plus na czele. Ten projekt transferuje do polskich rodzin grubo ponad 20 mld złotych rocznie. Oprócz tego, obniżyliśmy wiek emerytalny, mamy też programy skierowane do seniorów - wyliczał gość Polskiego Radia 24, przypominając również m.in. o programie Mieszkanie Plus. - To inicjatywy, które wcześniej nie były realizowane - dodawał. 

Jacek Sasin podkreślił, że ważnym działaniem rządu jest również uszczelnianie systemu podatkowego. - Udało się nam skutecznie odebrać pieniądze mafiom VAT-owskim, przestępcom korzystającym na tym, że państwo było niesprawne, tworzyło warunki do tego, by kraść. Przecięliśmy to i dzięki temu mamy pieniądze na programy społeczne. Zabraliśmy pieniądze złodziejom i skierowaliśmy je do polskich rodzin - mówił szef Komitetu Stałego Rady Ministrów, wskazując na to, że gospodarka jest w "bardzo dobrym stanie". 

- Dzięki uszczelnieniu systemu podatkowego gospodarka i finanse publiczne są w doskonałym stanie. Nigdy wcześniej nie mieliśmy tak niskiego deficytu budżetowego i utrzymującego się od dłuższego czasu wzrostu gospodarczego na poziomie prawie 5 proc. - mówił Jacek Sasin. 

Więcej w całej rozmowie z Jackiem Sasinem. 

Gospodarzem programu była Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Polskie Radio 24/zz

-------------------------------

Data emisji: 5.12.18

Godzina emisji: 12.40

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Zakrzewski, politolog: opozycja jest dziś słaba

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2018 15:32
- Prawo i Sprawiedliwość cieszy się poparciem społecznym - ocenił w Polskim Radiu 24 Piotr Zakrzewski, politolog z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Premier Mateusz Morawiecki na konferencji "Praca dla Polski" powiedział: "wypełniliśmy nasze zobowiązania wyborcze". W listopadzie minęły 3 lata od powołania rządu Zjednoczonej Prawicy.
rozwiń zwiń