X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Ministerstwo Zdrowia i NFZ organizują akcję bezpłatnych badań profilaktycznych dla kobiet

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2019 10:37
– Badania profilaktyczne mogą przyczynić się do poprawy jakości życia, a nawet do jego uratowania. Należy o tym pamiętać i dlatego zachęcam do ich wykonywania – powiedziała Józefa Szczurek-Żelazko, wiceminister zdrowia. Przy okazji Dnia Kobiet, Narodowy Fundusz Zdrowia i Ministerstwo Zdrowia organizują akcję darmowych badań profilaktycznych. Jakie badania będą mogły wykonać panie 8 marca? O tym w rozmowie z gościem Polskiego Radia 24.
Audio
  • 8.03.19 Józefa Szczurek-Żelazko: „Gorąco zachęcam wszystkie panie, by skorzystały z tej wyjątkowej okazji i wykonały bezpłatne badania (…)”.
Jeden z punktów, w którym można przeprowadzić bezpłatne badania profilaktyczne
Jeden z punktów, w którym można przeprowadzić bezpłatne badania profilaktyczneFoto: twitter.com/MinZdrowia

Akcja ministerstwa i NFZ ma zapoczątkować działania, które zachęcą kobiety do wykonywania badań profilaktycznych. 8 marca wszystkie panie będą miały możliwość wykonania bezpłatnej cytologii, mammografii oraz zmierzenia poziomu cukru. Józefa Szczurek-Żelazko podkreśliła, że jak najczęściej należy przypominać o znaczeniu badań profilaktycznych.

– Dzięki nim można poprawić jakość życia, ale również je uratować. Mammografię, cytologię i pomiar poziomu cukru będzie można wykonać w co najmniej tysiącu miejsc w całej Polsce. Zapraszamy szczególnie panie od 25 do 59 roku życia, które w ostatnich trzech latach nie wykonywały wspomnianych badań. Chcę zaznaczyć, że są one bezbolesne i nieinwazyjne. Najważniejsze informacje na temat konkretnych poradni oraz godzin, w których istnieje możliwość darmowych badań, znajdują się na stronach internetowych Ministerstwa Zdrowia oraz Narodowego Funduszu Zdrowia – wskazała wiceminister.

Rak piersi i szyjki macicy są w czołówce nowotworów, na które najczęściej chorują i umierają kobiety w Polsce. Józefa Szczurek-Żelazko zwróciła uwagę, że drugie ze schorzeń nie jest chorobą genetyczną i jeżeli zostanie odpowiednio wcześnie wykryte, to jest w zupełności wyleczalne. Pomagają w tym właśnie badania profilaktyczne.

– Dlatego tak ważne jest to, by informować kobiety o tym, że warto i wręcz należy je przeprowadzać. Chcemy o tym mówić tym bardziej, że leczenie w naszym kraju nowotworu szyjki macicy jest na poziomie światowym. Jego skuteczność jest niezwykle wysoka. Warunkiem jest oczywiście wczesne rozpoznanie choroby. Z tego względu gorąco zachęcam wszystkie panie, by skorzystały z tej wyjątkowej okazji i sprawiły sobie prezent w Dniu Kobiet – dodała rozmówczyni Polskiego Radia 24.

Informacje dotyczące miejsc, gdzie można wykonać bezpłatne badania profilaktyczne, znajdują się pod adresem www.nfz.gov.pl oraz www.gov.pl/web/zdrowie

Z wiceminister Józefą Szczurek-Żelazko rozmawiała Małgorzata Raczyńska-Weinsberg.

Polskie Radio 24/db

----------------------------------

Data emisji: 8.03.2019

Godzina emisji: 10.09

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Program "Onkoprzestrzeń kreatywna". W jaki sposób niwelować zagrożenie nowotworem?

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2019 08:10
Tematem audycji "Społeczeństwo Obywatelskie Reaktywacja" była działalność dwóch fundacji: "Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych" i współpracującej z nią "Fundacji Twórczość i Dokumentacja". Obie łączą się we wspólnym programie "Onkoprzestrzeń kreatywna", dotowanym przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w Narodowym Instytucie Wolności. Jakie jest jego główne przesłanie?
rozwiń zwiń