more_horiz

Jarosław Zieliński po proteście rolników: nie będziemy tolerować chuligańskich zachowań

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 17:00
- Nie może być tak, że mieszkańcy Warszawy i turyści nie mogą poruszać sie po ulicach, korzystać ze skrzyżowań, bo komuś zachciało się protestować w sposób niecywilizowany. Będą kary - zapowiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Zieliński, wiceszef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Audio
  • 13.03.19 Jarosław Zieliński: nie będziemy tolerować chuligańskich zachowań
Jarosław Zieliński, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji
Jarosław Zieliński, wiceminister spraw wewnętrznych i administracjiFoto: PR24/AK

W środę rano kilkudziesięciu rolników rozsypało jabłka, palili słomę  i opony, rozrzucili na jezdnię świńskie łby. Gęsty czarny dym był widoczny nad skrzyżowaniem Al. Jerozolimskich z ul. Towarową. Na miejscu była policja i straż pożarna, która ugasiła płonące opony. Doszło do sporych utrudnień w ruchu w centrum miasta. Policja kierowała samochody objazdami. 

O proteście rolników mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Zieliński, wiceszef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. - Zgromadzenie nie było legalne i zapowiedziane. Tak sobie postanowili jego uczestnicy. Policja była na miejscu. Reagowała. Nie będziemy tolerować chuligańskich zachowań - zapowiedział.

Gość PR24 przypomniał, że w Polsce są przepisy, które "pozwalają na zorganizowanie zgromadzenia i wyartykułowanie swoich postulatów w sposób cywilizowany". - W Polsce nie ma zakazu organizowania zgromadzeń. Nie można jednak łamać prawa i zakłócać porządku publicznego. Nie może być tak, że mieszkańcy Warszawy i turyści nie mogą poruszać się, korzystać ze skrzyżowań, bo komuś zachciało się protestować w sposób niecywilizowany - mówił Jarosław Zieliński.

Urzędnik nadzorujący prace polskiej policji poinformował, że doszło do zatrzymań. - Wylegitymowano 32 osoby, 8 osób zatrzymano do dalszych czynności. Będą kary - zapowiedział. - Służby państwowe będą reagować zgodnie z przepisami. Struktury państwa muszą reagować, żeby obywatele byli bezpiecznie - dodał w Polskim Radiu 24.

Według wiceszefa MSWiA w Polsce "mamy wyższe standardy bezpieczeństwa niż niektóre kraje Europy".

- Nie chce takich scen jak we Francji. Gdyby u nas było tak jak we Francji, to byśmy mieli w Komisji Europejskiej, w Parlamencie Europejskiej jeden atak na Polskę. Na Francję nie reagują - mówił.

W audycji także o przepisach regulujących kwestię odszkodowań dla osób dotkniętych klęskami żywiołowymi.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję prowadziła Małgorzata Raczyńska-Weinsberg.

Polskie Radio 24/PAP/tb

-----------------------------

Data emisji: 13.03.2019

Godzina emisji: 16:30

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PiS zaprezentowało Deklarację Europejską. "12 punktów, tak jak 12 gwiazd na fladze UE"

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2019 15:00
W Jasionce pod Rzeszowem Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało plan na kolejną kadencję europarlamentu. Głos zabrali premier Mateusz Morawiecki, prezes PiS Jarosław Kaczyński i Tomasz Poręba. Politycy podkreślali, że wizja PiS jest spójna z polityką Unii oraz że Polska chce mieć swój głos we wspólnocie. W Jasionce podpisano też Europejską Deklarację Wyborczą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Były szef MON: atak na rodzinę uderza w chrześcijańskie wartości

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2019 15:25
- Mamy do czynienia z narastającą próbą niszczenia człowieczeństwa u dzieci, które nie są w stanie się bronić. Nie możemy na to pozwolić - powiedział w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz, wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości, były szef MON.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rafał Trzaskowski o deklaracji LBGT+: chodzi tylko o tolerancję

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2019 11:38
- My chcemy tylko i wyłącznie rozszerzyć zajęcia dotyczące tolerancji, walki z ksenofobią, które już dzisiaj są w podstawach programowych - powiedział Rafał Trzaskowski. 
rozwiń zwiń