X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Życie człowieka nadrzędną wartością

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2019 14:56
Ulicami Warszawy przeszedł pierwszy Narodowy Marsz Życia, który zorganizowano w ramach obchodów Narodowego Dnia Życia. W poniedziałek zaś wierzący na całym świecie będą obchodzić międzynarodowy Dzień Świętości Życia. O wyjątkowości tych wydarzeń mówił na antenie Polskiego Radia 24 ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.
Audio
  • 24.03.19 ks. Paweł Rytel-Andrianik: Pan Bóg jest pro-life.
Ks. Paweł Rytel-Andrianik
Ks. Paweł Rytel-AndrianikFoto: PR24

Dzień Świętości Życia został ustanowiony dla przypomnienia o nadrzędnej wartości życia ludzkiego. Ks. Paweł Rytel-Andrianik przypomniał, że święto wprowadzono w 1998 roku w odpowiedzi na słowa św. Jana Pawła II z encykliki Evangelium Vitae. Jedną z inicjatyw nawiązujących do Dnia Świętości Życia jest duchowa adopcja dziecka poczętego.

– Polega ona na 9-miesięcznej modlitwie w intencji małego człowieka, którego życie jest zagrożone. Ważne żeby to dziecko przyszło na świat. W Polsce, gdy podjęto duchową adopcję, liczba aborcji zmalała. Każdy może do niej dołączyć. Największą siłą, która ratuje życie jest modlitwa. Naprawdę przynosi ona konkretne skutki. Pamiętajmy o tym, że jeśli matka nie może wychować narodzonego dziecka, to zawsze może oddać je do adopcji. Jeśli ktoś pozwala zabić dziecko, to co go powstrzyma przed zabiciem innych ludzi – podkreślił duchowny.

Ks. Paweł Rytel-Andrianik odniósł się również do postaw środowisk lewicowych, które domagając się często pełnej wolności, krytykują publiczne wyznawanie wiary i działalność organizacji pro-life. – Ważne żeby nie było podwójnych standardów. Jeśli tolerancja, to tolerujmy się wszyscy. Jest to również kwestia szacunku. Pan Jezus szanował każdego człowieka, ale nie pozwalał, by niszczył się przez grzech. Patrząc przez pryzmat ewangelii powinniśmy zachowywać się podobnie – dodał rozmówca Polskiego Radia 24.

"Ochrona życia oraz dbanie o nie od poczęcia aż do naturalnej śmierci" – w opinii ks. Pawła Rytel-Andrianika to jedno z najważniejszych zadań dla człowieka.

– Słyszałem o rodzinie, która z kraju, gdzie w prawie jest wpisana eutanazja, przyjechała do Polski, bo wie, że u nas jest bezpieczne. W człowieku jest pragnienie i wola życia - podkreślił.

Audycję "Sztuka Słuchania Ekstra" prowadziła Małgorzata Raczyńska-Weinsberg.

Polskie Radio 24/db

-----------------------------------

Data emisji: 24.03.2019

Godzina emisji: 15.07

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowy model Kościoła katolickiego. Czy pomoże uzdrowić jego wnętrze?

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2019 21:20
Coraz częściej pojawiają się opinie, że część odpowiedzialności za skandale seksualne w Kościele ponosi model formacyjny kapłanów. – W XXI wieku katolicyzm trzeba wymyślić na nowo. Chodzi o reformę pewnych aspektów instytucji kościelnych – podkreślił w audycji "Terlikowski na Froncie" ks. prof. Andrzej Kobyliński z Instytutu Filozofii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy możliwa jest polskość bez katolicyzmu?

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 20:50
– Można wyobrazić sobie Polskę, która nie będzie katolicka, ale pytanie, czy będzie jeszcze krajem, jaki rozumiemy – powiedział Tomasz Rowiński, historyk idei i publicysta kwartalnika "Christianitas". W audycji "Terlikowski na Froncie" rozmowa o znaczeniu i wpływie katolicyzmu na funkcjonowanie polskiego państwa i społeczeństwa.
rozwiń zwiń