X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

ACTA2. Politycy o unijnej dyrektywie

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2019 11:56
Dyrektywa o prawie autorskim, zwana ACTA2, została przyjęta przez Parlament Europejski. Unijne przepisy mają być teraz implementowane w państwach Wspólnoty. O nowych regulacjach w Polskim Radiu 24 dyskutowali politycy: Zbigniew Kuźmiuk (PiS), Marcin Święcicki (PO), Paweł Bejda (PSL) i Kamil Bortniczuk (Porozumienie).
Audio
  • 06.04.19 Sztuka słuchania: Zbigniew Kuźmiuk (PiS), Marcin Święcicki (PO), Paweł Bejda (PSL) i Kamil Bortniczuk (Porozumienie)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

- ACTA2 zostało przyjęte z takim uzasadnieniem, że rozwiązania te będą służyły twórcom, artystom – wszystkim tym, których twórczość jest wykorzystywana często w internecie. Ci ludzie mocno poparli te rozwiązania. Jednak moim zdaniem jest to swoista iluzja. Poszczególne kraje członkowskie mają obowiązek przyjęcia tego prawa unijnego w ciągu dwóch najbliższych lat. Pole manewru dla państw jest niewielkie, bo prawo unijne przyjmuje się wprost. Jest szansa, że w ciągu dwóch lat, kiedy powstanie nowy Parlament Europejski i Komisja Europejska, tę dyrektywę można będzie zmieniać – powiedział w Polskim Radiu 24 Zbigniew Kuźmiuk.

- Wolność w internecie będzie zachowana, tylko nie będzie wolności dla korzystania z cudzej własności intelektualnej. Rozpowszechnianie twórczości w tej chwili przenosi się z papieru, z teatrów, z kin - przede wszystkim do internetu. To jest główny środek przekazywania treści, za którymi stoją jacyś autorzy. Ci autorzy czuli się poszkodowani tym, że rozpowszechnia się ich utwory bez płacenia, czy prawie bez płacenia. Będą opodatkowane wielkie koncerny, które to rozpowszechniają. One muszą wziąć na siebie odpowiedzialność płacenia twórcom. Oczywiście wiążą się z tym pewne trudności techniczne, między innymi filtrowanie treści – podkreślił Marcin Święcicki.

- Polskie Stronnictwo Ludowe zagłosowało przeciw ACTA2. Uważam, że jest to złe rozwiązanie. Każde rozwiązanie, które nakłada jakikolwiek kaganiec na internautów jest złem. Kwestia prawa autorskiego oczywiście też musi być rozwiązana. Te regulacje byłyby dobre, gdyby nie zapisy w punktach 11. i 13. Ten ostatni tak naprawdę zakłada kaganiec na internautów. Jest jeszcze szansa w Komisji Europejskiej i w Radzie Unii Europejskiej – zaznaczył Paweł Bejda.

- Jesteśmy za wolnością. Internet kojarzy się z wolnością, również szerzenia treści. Wspomniany tu artykuł 13., czy raczej 15. - bo zmieniła się numeracja - niesie ryzyko stosowania tak zwanej cenzury prewencyjnej. Może być tak, że przez sztuczną inteligencję nikt nie będzie wiedział, z czego wynika zablokowanie takiej czy innej treści. Dostęp do jednych treści będzie łatwy w wyszukiwarce, a do innych praktycznie zablokowany. To bardzo niebezpieczne narzędzie w rękach niebezpiecznych ludzi – powiedział Kamil Bortniczuk.

Więcej tematów w całej audycji.

Gospodarzem audycji była Małgorzata Raczyńska-Weinsberg.

Polskie Radio 24

-------------------

Data emisji: 06.04.2019

Godzina emisji: 10.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wiceminister kultury: wykorzystamy nieprecyzyjne zapisy ACTA2, aby gwarantować wolność w internecie

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2019 15:35
- W dyrektywie ACTA2 są bardzo nieprecyzyjne zapisy. Zostanie to wykorzystane przy implementacji tej dyrektywy do prawa krajowego, aby zagwarantować wolność w internecie - zapowiedział w niedzielę wiceminister kultury Jarosław Sellin.
rozwiń zwiń