X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Adam Andruszkiewicz: musimy edukować społeczeństwo o złu patostreamingu

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2019 16:13
Ministerstwo Cyfryzacji będzie walczyć z patostreamingiem. Jesienią ruszy kampania informacyjna poświęcona temu zjawisku. - Ramy kampanii będą dość szerokie - musimy dotrzeć do wielu osób - zapowiadał w Polskim Radiu 24 Adam Andruszkiewicz, wiceminister cyfryzacji.
Audio
  • 19.08.19. Adam Andruszkiewicz: ministerstwo będzie walczyć z patostreamingiem ("Sztuka słuchania ekstra"
Adam Andruszkiewicz
Adam AndruszkiewiczFoto: PR24/DB

Ministerialna kampania ma uświadomić rodzicom zagrożenia związane z tzw. patostreamingiem. Wiceminister cyfryzacji, Adam Andruszkiewicz zapewniał w rozmowie z Małgorzatą Raczyńską-Weinsberg, że to internetowe zjawisko nabiera tempa.

dziecko internet komputer 1200.jpg
Gdy dziecko spędza wakacje w sieci

Patostreaming nabiera tempa

- Z badań wynika, że już jedna trzecia dzieci i młodzieży miała styczność z tym zjawiskiem - dodał Adam Andruszkiewicz.

Gość Polskiego Radia 24 dodał, że patostreaming jest szeroko dostępny w internecie i propaguje złe wzorce. - Chodzi o transmitowanie na żywo złych treści, np. libacji alkoholowych, w czasie których dochodzi do używania wulgaryzmów i przemocy. Przez to dzieci, które są głównymi odbiorcami tych treści, widzą jak ktoś np. pije alkohol i wszczyna burdy - mówił Adam Andruszkiewicz.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Adam Andruszkiewicz: zamierzamy zwiększyć ochronę dzieci przed zjawiskiem patostreamingu

- Patostreamerzy czasami bardzo dobrze zarabiają - mówił gość Polskiego Radia 24. Wiceminister cyfryzacji przytoczył przykład sytuacji, w której jeden z nadawców "patostreamów" obiecał publiczności, że w zamian za dotacje pobije własną babcię i to zrobił.

Szeroka kampania edukacyjna

- Musimy edukować, nie tylko dzieci i młodzież, ale też rodziców. Polacy są bardzo zapracowanym narodem, często rodzic przychodzi do domu z pracy i nie ma siły i energii by zajmować się tym, co robi jego pociecha przed komputerem - podkreślił gość Polskiego Radia 24.

- Ramy kampanii ministerstwa będą dość szerokie - musimy dotrzeć do wielu osób. Spotykam się w Polsce z przedstawicielami środowisk młodzieżowych, którzy mają większą wiedzę na temat tego, co dzieje się w internecie, niż eksperci - przekonywał wiceminister cyfryzacji.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Szanse i zagrożenia dla procesu cyfryzacji polskiego społeczeństwa

- Obawiam się, że będziemy musieli mówić nie o zwalczeniu zjawiska patostreamów, ale o jego minimalizacji - podkreślił. - Jesteśmy świadomi, że zło zawsze istniało w przestrzeni publicznej i zawsze istniały osoby, które chcą to zło propagować. Musimy zrobić wszystko, by nie było społecznej akceptacji dla tego typu zjawisk - podkreślił Adam Andruszkiewicz.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "Sztuka słuchania ekstra"

Prowadzący: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

GośćAdam Andruszkiewicz (wiceminister cyfryzacji)

Data emisji: 13.08.19

Godzina emisji: 15.33


mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Adam Andruszkiewicz: wybrałem ścieżkę bezkompromisowej walki

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2019 17:31
- Byłem świadomy drogi, którą będę podążał i sam wybrałem ścieżkę bezkompromisowej walki - powiedział w Polskim Radiu 24 Adam Andruszkiewicz, wiceminister cyfryzacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wanda Buk: absolutnie nie powinniśmy obawiać się technologii 5G

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2019 17:30
- Jeżeli obawiamy się technologii 5G, to tak samo powinniśmy sceptycznie podchodzić do sieci 4G i 3G, ponieważ wszystkie te technologie korzystają z tych samych zjawisk fizycznych - powiedziała w Polskim Radiu 24 Wanda Buk, wiceminister cyfryzacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Młodzi, wykształceni i oddani państwu polskiemu

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2019 11:38
Gośćmi audycji "Gdzie jest pan Cogito" byli najmłodsi przedstawiciele polskiego Rządu, których ambicje i możliwości dostrzeżono i którzy są gotowi do ciężkiej pracy na rzecz społeczeństwa. O kim mowa? 
rozwiń zwiń