X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Radosław Fogiel: nie ma planów wprowadzenia drugiego lockdownu

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2020 12:20
- Musimy zmobilizować się jako społeczeństwo. Można mieć najlepszą służbę zdrowia, miliony łóżek, tysiące respiratorów, setki lekarzy, ale jeżeli my nie zadbamy i nie będziemy ograniczać rozprzestrzeniania się koronawirusa, to nikt sobie z nim nie poradzi - mówił w Polskim Radiu 24 Radosław Fogiel (PiS).
Radosław Fogiel
Radosław Fogiel Foto: PR24/AK
  • Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 5 300 osób
  • Jest to najwyższy dzienny bilans od początku epidemii
  • Zmarły 53 osoby - podało w sobotę Ministerstwo Zdrowia

Zastępca rzecznika Prawa i Sprawiedliwości powiedział w Polskim Radiu 24, że nie ma obecnie planów ponownego zamrożenia gospodarki w związku z przyrostem zakażeń koronawirusem w Polsce. - Działania rządu będą zmierzać ku temu, by zapewnić wydolność służbie zdrowia oraz dbać o zdrowie i życie Polaków - zapewniał.

O pandemii dyskutowali także Marcin Romanowski (SP), Paweł Kowal (KO) i Jarosław Sachajko (KP).

Posłuchaj
52:27 PR24_MPLS 2020_10_10-10-06-13.mp3 Radosław Fogiel: nie ma planów wprowadzenia drugiego lockdownu (Sztuka Słuchania)

- Zdajemy sobie sprawę jak ciężkim doświadczeniem był wiosenny lockdown i będziemy robić wszystko, żeby do tego nie dopuścić. To musi być wysiłek nas wszystkich wspólny. To my możemy przyczynić się do ograniczenia roznoszenia koronawirusa - powiedział Radosław Fogiel.

Koronawirus 1200 PAP.jpg
Kolejny rekord zakażeń. Ministerstwo Zdrowia podało nowe dane

"Nośmy maseczki i chrońmy innych"

Wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości przypomniał, że były minister zdrowia w rządzie PO-PSL, prof. Zembala, apelował, aby podejść do walki z pandemią ponad podziałami politycznymi. - Nie wyobrażam sobie, żeby ktoś chciał budować poparcie na dramacie ludzkim. Ale krytyczne wypowiedzi opozycji są właśnie atakiem obliczonym na nabijanie sobie punktów - powiedział.

Według niego nawet osoby, które nie są przekonane do skuteczności maseczek powinny podjąć wysiłek i nosić je, aby chronić innych.

Czytaj także:

Paweł Kowal przekonywał, że w trudnych momentach należy stawiać oczekiwania. - Opozycja jest gotowa współdziałać z rządem w działaniach, które mają sens - mówił.

- Czy odbyła się jakaś szeroka akcja szkolenia nauczycieli z prowadzenia lekcji online? Za tydzień, dwa, szkoły znów zostaną zamknięte. Dlaczego zlikwidowano ministerstwo cyfryzacji, które mogłoby teraz w tym pomóc? - pytał polityk.

EN_koronawirus 1200.jpg
Cała Polska w "żółtej" strefie. Wyjątkiem jest 38 powiatów objętych strefą "czerwoną"

"Wszyscy tworzymy wspólnotę. Chrońmy najsłabszych"

Z kolei wiceminister Marcin Romanowski podkreślał, że rzeczywistość jest dziś dynamiczna i nieprzewidywalna. - Mam nadzieję, że opozycja wykaże się odpowiedzialnością. Wszyscy powinniśmy okazać dobrą wolę i chronić najsłabszych. Nawet jeśli nie jesteśmy zwolennikami maseczek, nośmy je - apelował.

Wiceminister odniósł się także do tych, którzy krytykują obostrzenia. - W przypadku Konfederacji, która neguje obostrzenia, mamy do czynienia z odwiecznym dylematem między zobowiązaniem a wolnością - wskazywał.

- Wszyscy tworzymy wspólnotę, jedno społeczeństwo, a nasza wolność służy ich tworzeniu - dodał.

Natomiast Jarosław Sachajko przekonywał, że politycy partii rządzącej powinni uderzyć się w pierś. - To oni ponoszą największą odpowiedzialność za nasze zdrowie - stwierdził. - Co chwilę zmieniają zdanie i są niekonsekwentni - argumentował polityk.

Zapraszamy do wysłuchania dyskusji.

* * *

Audycja: Sztuka słuchania

Prowadzący: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Gość: Radosław Fogiel (PiS), Marcin Romanowski (SP), Paweł Kowal (KO), Jarosław Sachajko (KP)

Data emisji: 10.10.2020

Godzina emisji: 10:06

ks

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ekspert: ponowne głębokie spowolnienie gospodarcze raczej nam nie grozi

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2020 10:25
Nawet w przypadku dalszego zaostrzania restrykcji w związku z pandemią, powtórzenie głębokiego spowolnienia gospodarczego z II kwartału tego roku jest mało prawdopodobne - powiedział Jakub Rybacki z Polskiego Instytutu Ekonomicznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Gut: gdy zasłonimy tylko usta, właściwie nie mamy żadnej ochrony, zasłonięte muszą być i usta, i nos

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2020 12:05
- Osoba przebywająca w otoczeniu zakażonego, ale przestrzegająca zasad bezpieczeństwa, jest praktycznie zabezpieczona. Ważny jest dystans i zasłonięte usta oraz nos. - powiedział wirusolog prof. Włodzimierz Gut. - Zasłonięcie samych ust, to tak jakbyśmy nie mieli maseczki w ogóle - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: wracają godziny dla seniorów. Apelujemy, by osoby starsze, na ile można, pozostawały w domach

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2020 13:15
- Dążymy do ustabilizowania sytuacji, aby dynamika wzrostu zachorowań była malejąca. Dążymy do tego, aby nasza strategia nie doprowadziła do zamknięcia gospodarki - zapewnił w sobotę premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń