X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Dopuszczają się czynów barbarzyńskich". Borowiak o protestujących po orzeczeniu TK ws. ochrony życia

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2020 11:48
- Czyny, których dopuszczają się manifestujący po orzeczeniu TK ws. ochrony życia, a także ataki na Kościół, są barbarzyńskie - mówiła w Polskim Radiu 24 Joanna Borowiak z PiS. Gośćmi audycji byli też: Paulina Piechna-Więckiewicz z Lewicy, Krzysztof Kwiatkowski, senator opozycyjny oraz Lech Jaworski z Porozumienia.
Audio
  • J. Borowiak, P. Piechna-Więckiewicz, K. Kwiatkowski i L. Jaworski o protestach ws. aborcji ("Sztuka Słuchania")
Joanna Borowiak
Joanna BorowiakFoto: PR24

Goście audycji rozmawiali o demonstracjach, które odbyły się w Warszawie, a także w innych miastach kraju. Pierwotnie wymierzone były one w orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie ochrony życia, ale przerodziły się także w manifestacje antykościelne i antyrządowe.

Joanna Borowiak z PiS, powiedziała że jednak najważniejszą decyzją jaka zapadła w piątek i o której trzeba powiedzieć, to decyzja rządu, jak zaznaczyła trudna, o zamknięciu cmentarzy. - To była decyzja, którą w jakimś sensie już sygnalizowaliśmy jako obóz rządzący. Nie było by jednak takiej decyzji, gdyby nie wzrost zachorowań na koronawirusa co należy powiązać z manifestacjami, między innymi w Warszawie - powiedziała polityk.

"Do demonstracji zachęca opozycja"

Jak zauważyła, do tych demonstracji, zachęcają politycy opozycji. - W moim mieście, pierwszy protest zorganizowali radni Lewicy. Niepokoi mnie też to, że mimo wprowadzonych obostrzeń, ludzie decydują się tak gremialnie wychodzić na ulice. Dziś powinniśmy robić wszystko, by nie dochodziło do szerzenia się pandemii - mówiła Joanna Borowiak z PiS.

Paulina Piechna-Więckiewicz z Lewicy zauważyła z kolei, że to wicepremier i prezes PiS, Jarosław Kaczyński wraz z rządem Zjednoczonej Prawicy, tak zorganizowali pracę Trybunału Konstytucyjnego na czele z sędzią Julią Przyłębską, że jak powiedziała, instytucja ta stała się polityczna.

- Te osoby obarczam odpowiedzialnością za to, że na ulice wyszło 150 tys. osób narażając swoje zdrowie w tłumie. Wszyscy staramy się być odpowiedzialni natomiast większą nieodpowiedzialnością jest decyzja o nagłym zamknięciu cmentarzy, co z kolei jest dramatem dla handlujących kwiatami i zniczami - powiedziała polityk Lewicy.


protest 1200 (2).jpg
"Nie twórzmy tłumów na ulicach". Dr Sutkowski przestrzega przed wzrostem zakażeń

Krzysztof Kwiatkowski, senator opozycyjny, rozumie decyzję premiera Mateusza Morawieckiego o zamknięciu cmentarzy, ale jak zaznacza, liczy na to by nie okazało się, że część polityków, zwłaszcza tych ważniejszych, będzie mogła na cmentarz wejść.

"Prowokacje"

- Co do demonstracji po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji, dla mnie to decyzja ludzi, a nie organizatorów. Nikomu bowiem nie udałoby się wyprowadzać 140 tys. osób. Martwiły mnie w trakcie tych demonstracji prowokacje ludzi z obozu narodowego, cieszę się jednak, że policji udało się skutecznie tych ludzi poskromić - powiedział Krzysztof Kwiatkowski.

Lech Jaworski z Porozumienia podkreślił z kolei, iż sprawa zamknięcia cmentarzy i decyzja w tej sprawie premiera Mateusza Morawieckiego, jest całkowicie zrozumiała, choć jak dodał, mogła ona zapaść nieco wcześniej. Polityk zauważył, że musiała ona zapaść w sytuacji rosnącej liczby zakażeń koronawirusem.

- Jestem natomiast przerażony zgromadzeniem tak wielkiej liczby ludzi, jaką obserwowaliśmy w czasie demonstracji w piątek, ludzi którzy opowiadają się za aborcją. Taka demonstracja w czasie epidemii, nie pozostanie bez odpowiedzi i bez skutków w zakresie roznoszenia się koronawirusa - powiedział polityk Porozumienia i dodał, że jednak skala tych manifestacji, każe się zastanowić nad problemem.


Posłuchaj
51:20 PR24_MPLS 2020_10_31-10-08-35.mp3 J. Borowiak, P. Piechna-Więckiewicz, K. Kwiatkowski i L. Jaworski o protestach ws. aborcji ("Sztuka Słuchania")

Audycja: "Sztuka słuchania"

Prowadząca: red. Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Goście: Joanna Borowiak (PiS), Paulina Piechna-Więckiewicz (Lewica), Krzysztof Kwiatkowski (senator opozycyjny), Lech Jaworski (Porozumienie)

Data emisji: 31.10.2020

Godzina: 10.06 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Będzie więcej zakażeń koronawirusem". Piotr Gursztyn o protestach zwolenników aborcji

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2020 12:45
- Te protesty nie mają słuszności, a poza tym organizowanie ich w sytuacji pandemii to skrajna nieodpowiedzialność - tak o zapowiadanych na piątek manifestacjach zwolenników aborcji w Warszawie mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Gursztyn z TVP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kolejna odsłona ciamajdanu". Cezary Krysztopa o protestach ws. wyroku TK

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2020 14:30
- Temperaturę sporu w sprawie aborcji może obniżyć ostatnie oświadczenie prezydenta Andrzeja Dudy - mówił w Polskim Radiu 24 red. Cezary Krysztopa z portalu Tysol.pl.
rozwiń zwiń