X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Branża turystyczna i gastronomiczna nie zostaną pozostawione same sobie". Wiceszef MON o narodowej kwarantannie

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2020 12:22
- W ramach tarcz antykryzysowych przygotowaliśmy środki finansowe w wysokości 160 mld złotych. Bez wątpienia branża turystyczna też zostanie tym objęta - mówił na antenie Polskiego Radia 24 senator PiS i wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz. Gośćmi byli również Kamil Bortniczuk (Porozumienie), Paweł Kowal (PO) i Marcin Kulasek (Lewica).  
Audio
  • Politycy o narodowe kwarantannie (Sztuka słuchania)
Od 28 grudnia do 17 stycznia wprowadzona zostanie kwarantanna narodowa. Wśród nowych obostrzeń jest m.in. zamknięcie stoków narciarskich
Od 28 grudnia do 17 stycznia wprowadzona zostanie kwarantanna narodowa. Wśród nowych obostrzeń jest m.in. zamknięcie stoków narciarskich Foto: PAP/Grzegorz Momot

Od 28 grudnia do 17 stycznia wprowadzona będzie narodowa kwarantanna. Oprócz dotychczasowych obostrzeń, które pozostają w mocy, zamknięte zostaną także hotele, stoki narciarskie oraz galerie handlowe. W Sylwestra będzie obowiązywał zakaz przemieszczania się w godz. 19.00-6.00.

prof. Włodzimierz Gut 1200.jpg
"Zrobiono to, co musiało być zrobione". Prof. Gut o narodowej kwarantannie

Wojciech Skurkiewicz zwrócił uwagę, że kwarantanny są wprowadzane wszędzie całej Europie. - W Niemczech i Czechach, we Francji obowiązuje godzina policyjna. Europa jest sparaliżowana przez koronawirusa. Branża turystyczna i gastronomiczna otrzymają wsparcie, nie zostaną pozostawione same sobie. Musimy się jednak przygotować na trzecią falę koronawirusa, wzrost zachorowań może nastąpić na przełomie stycznia i lutego. Obostrzenia są pokłosiem danych o epidemii koronawirusa  - tłumaczył senator PiS i wiceszef MON.

Były premier RP komentując obostrzenia wprowadzone przez rząd przypomniał czasy stanu wojennego. "Różnica między stanem wojennym a rządami PiS jest taka, że wtedy na Sylwestra zawieszono godzinę policyjną, a teraz ją wprowadzają. Co do kasyn, brak danych. Pasterka bez zmian"- napisał były premier Donald Tusk.

Kamil Bortniczuk podkreślił, że narodowa kwarantanna nie jest wprowadzana dla zabawy. - Dane, które otrzymujemy od specjalistów nakazują nam podejmowanie takich a nie innych decyzji. Wolelibyśmy, żeby stoki narciarskie i hotele były otwarte, by w normalnym trybie odbyły się ferie zimowe. Mamy pełną świadomość wpływu tych decyzji na gospodarkę i ludzi. Walczymy jednak o zdrowie i życie Polaków, to jest wartość nadrzędna. Nie wiem jaki cel miało porównanie Tuska. Warto jednak pamiętać, że on mieszka w Belgii. Tam od kilku tygodni obowiązuje regularna godzina policyjna. W Polsce godzina policyjna kojarzy się ze stanem wojennym lub okupacją. To nie jest jednak tak, że na ulicach znów pojawią się koksowniki. Przede wszystkim apelujemy o odpowiedzialność i rozsądek, również do opozycji. Dopóki szczepienia nie będą powszechne, to jedynym lekarstwem pozostaje nasza odpowiedzialność - powiedział poseł Porozumienia.

Czytaj także:

Marcin Kulasek zaapelował o ponadpartyjny konsensus ws. szczepień. - Premier, prezydent i liderzy poszczególnych partii powinni zachęcać do szczepień. Na barakach rządu spoczywa kampania informacyjna w tej sprawie. Musimy odbudować zaufanie do szczepionek. Ruchy antyszczepionkowe są budowane na przekonaniu, że rząd coś ukrywa. Potrzebujemy mądrej i szczerej kampanii informacyjnej. Przy czym politycy powinni dawać przykład. Byli prezydenci USA Clinton, Bush i Obama zapowiedzieli, że publicznie się zaszczepią - podkreślił polityk Lewicy.

Natomiast Paweł Kowal zwrócił uwagę, że problemy branży turystycznej  i gastronomicznej wynikają również z tego, że w Polsce ludzie mają mniej kapitału. - Dotyczy to całego społeczeństwa i biznesów rodzinnych. Ludzie nie posiadają oszczędności. Chodzi też o stres i niepewność. Ludzie nie wiedzą na co i kiedy mogą liczyć. Chciałbym pochwalić rząd, ale nie mam za co - podsumował Kowal. 


Posłuchaj
49:18 PR24_AAC 2020_12_19-10-06-09.mp3 Politycy o narodowe kwarantannie (Sztuka słuchania)

W ramach narodowej kwarantanny otwarte pozostają m.in. sklepy spożywcze, z książkami i prasą, drogerie, apteki, a także wolnostojące wielkopowierzchniowe sklepy meblowe. Hoteledostępne będą dla służb mundurowych, medyków, pacjentów szpitali specjalistycznych. Infrastruktura sportowa dostępna będzie tylko w ramach sportu zawodowego.Dodatkowo wszystkie osoby, które będą wracać zza granicy transportem zbiorowym będą musiały odbyć 10-dniową kwarantannę.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Sztuka słuchania"

Prowadzący: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Goście audycji: Wojciech Skurkiewicz, Kamil Bortniczuk, Paweł Kowal, Marcin Kulasek

Data emisji: 19.12.2020

Godzina emisji: 10.05

PR24/ka

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szczepionki na COVID-19 w Polsce. Dr Sutkowski: ich dostarczenie do końca roku uważam za realne

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2020 09:33
- Dostarczenie pierwszych szczepionek przeciwko COVID-19 do Polski, jeszcze w tym roku, uważam za realne - powiedział prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski. Dodał, że w czwartek spodziewa się decyzji zaostrzającej reżim sanitarny na okres świąteczno-noworoczny.
rozwiń zwiń