X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Poseł PiS: Polska jest w bardzo dobrym miejscu jeśli chodzi o nadzieje i szanse na szybki rozwój

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2021 11:20
- Działania rządu są bardzo pozytywnie oceniane także przez różnego rodzaju organizacje międzynarodowe, w tym Komisję Europejską. 168 mld zł trafiło do przedsiębiorców, udało nam się ochronić 6 mln miejsc pracy - powiedziała Joanna Borowiak z Prawa i Sprawiedliwości. W audycji "Sztuka słuchania" udział wzięli również senator Krzysztof Kwiatkowski, Paweł Bejda z PSL-Koalicji Polskiej oraz Mariusz Kałużny z Solidarnej Polski.
Audio
  • Polityczne podsumowanie 2020 roku ("Sztuka słuchania")
Joanna Borowiak
Joanna BorowiakFoto: PR24

Rok 2020 minął pod znakiem walki z pandemią koronawirusa, zarówno od strony zdrowotnej, jak i gospodarczej. Joanna Borowiak wskazała, że "dzięki błyskawicznym działaniom rządu" udało się ograniczyć negatywne skutki tej trudnej sytuacji.

twitter sejm free 1200.jpg
Co nas czeka w 2021 roku? Politycy wskazali najważniejsze wyzwania dla Polski

- Kroki podejmowane przez rząd są bardzo pozytywnie oceniane także przez różnego rodzaju organizacje międzynarodowe, w tym Komisję Europejską. Mówi się wręcz o tym, że mimo pandemii Polska jest w bardzo dobrym miejscu jeśli chodzi o nadzieje i szanse na szybki rozwój. 168 mld zł trafiło do przedsiębiorców, udało nam się ochronić 6 mln miejsc pracy. Utrzymane zostały również wszystkie programy społeczne - podkreśliła poseł.

Na znaczenie inwestycji, które podejmuje rząd, zwrócił uwagę Mariusz Kałużny. Stwierdził, że to właśnie one w czasach kryzysu pomagają w funkcjonowaniu gospodarki. - Należy bardzo duże środki skierować właśnie w tę przestrzeń, to inwestycje ratują miejsca pracy, poruszają gospodarkę - powiedział w audycji "Sztuka słuchania".

W opinii senatora Krzysztofa Kwiatkowskiego, w minionym roku były sukcesy, ale również porażki. Cieszy się z tego, że rozpoczęto szczepienia przeciw COVID-19, ale zauważył, że w październiku i listopadzie umarło bardzo wielu Polaków.

Posłuchaj
51:52 _PR24_AAC 2021_01_02-10-08-01.mp3 Polityczne podsumowanie 2020 roku ("Sztuka słuchania")

- Okazało się, że system opieki zdrowotnej gorzej sobie radził z tymi, którzy cierpieli na inne schorzenia. Niedomagania były w wielu różnych obszarach. W kwestiach gospodarczych zaś ważne będzie to, by dobrze zaplanować pomoc w najbliższym czasie, by nie było sytuacji takiej jak z Funduszem Inwestycji Lokalnych, gdzie pominięto samorządy, których włodarze są z innej opcji politycznej - dodał.

Paweł Bejda przypomniał, że w 2020 roku minister finansów oraz premier zapewniali, że w bieżącym roku nie zostaną wprowadzone nowe podatki.

- Niestety, ale te nowe podatki i podwyżki są. Ok. 4 proc. wzrośnie cena prądu, wprowadzona zostanie tzw. opłata mocowa, która dotknie głównie przedsiębiorców. Opodatkowana będzie nawet wymiana oleju w silniku samochodowym. Do tego dojdzie m.in. podatek od dochodów zagranicznych, będą opodatkowane spółki komandytowe. Wzrosną ceny alkoholi o najmniejszych pojemnościach, będą wyższe opłaty za posiadanie psa - zaznaczył polityk.

* * *

Audycja: "Sztuka słuchania"
Prowadząca: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg
Goście: Joanna Borowiak (PiS), senator Krzysztof Kwiatkowski, Paweł Bejda (PSL-Koalicja Polska), Mariusz Kałużny (Solidarna Polska)
Data emisji: 02.01.2021
Godzina emisji: 10.08

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bilans polityczny roku. Marek Król: Zjednoczona Prawica z tarczą, opozycja na tarczy

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2020 16:24
- Zjednoczona prawica wychodzi z tarczą, a opozycja na tarczy. Badania pokazują, że prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki cieszą się dużym zaufaniem - powiedział publicysta Marek Król, oceniając wydarzenia mijającego roku w polskiej polityce.
rozwiń zwiń