X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Jeden z najwybitniejszych mężów stanu w wolnej Polsce". Janusz Śniadek o Lechu Kaczyńskim

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2021 14:45
- Lech Kaczyński był jednym z najwybitniejszych mężów stanu w wolnej Polsce, po roku 1989. To dla mnie nie ulega wątpliwości. Stąd ta pamięć o nim jest ciągle tak żywa - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Janusz Śniadek. 
Lech Kaczyński
Lech KaczyńskiFoto: Shutterstock.com/sootra

11 lat temu w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem zginął prezydent RP Lech Kaczyński, jego żona Maria Kaczyńska oraz 94 inne osoby, wśród nich wielu wysokich urzędników państwowych i dowódców wojskowych. Polska delegacja leciała na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

smoleńsk 1200 pap.jpg
11. rocznica katastrofy smoleńskiej - SERWIS SPECJALNY

- Przez pierwsze tygodnie po katastrofie smoleńskiej Polska była niesamowicie zjednoczona, pogrążona w żałobie. Myślę, że wtedy byliśmy jednolitą wspólnotą, chociaż bardzo szybko wypełzły różne "demony", zaczęły się dziać rzeczy skandaliczne - powiedział Janusz Śniadek. 


Posłuchaj
09:47 PR24_mp3 2021_04_10-13-50-22.mp3 Janusz Śniadek o Lechu Kaczyńskim i katastrofie smoleńskiej (Temat dnia)

 

- I do dzisiaj niestety tragedia smoleńska jest jednym z elementów tego wielkiego podziału, który ma miejsce w Polsce, nad czym głęboko ubolewam. Bo wydawało się, że tamta wielka tragedia może nas połączyć - dodał gość PR24. 

Jego zdaniem "Lech Kaczyński był jednym z najwybitniejszych mężów stanu w wolnej Polsce, po roku 1989". - To dla mnie nie ulega wątpliwości. Stąd ta pamięć o nim jest tak ciągle żywa - podkreślił.

Zaznaczył również, że brak wyjaśnienia przyczyn katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku jest powodem pewnego bólu. - Z zawodu jestem konstruktorem kadłubów. Kadłub statku i kadłub samolotu ma duże analogie. Sytuacja, w której jeden z najbardziej wytrzymałych materiałów stosowanych w technice, z którego jest zrobione poszycie samolotu rozpada się na tyle tysięcy kawałków od uderzenia o ziemię, to jest rzecz nie do przyjęcia. Ten niepokój, że ciągle nie znamy prawdy, że to jest tuszowane, sprawia, że ta rana ciągle krwawi - podsumował Janusz Śniadek. 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: Temat dnia

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Janusz Śniadek (poseł PiS) 

Data emisji: 10.04.2021

Godz. emisji: 13.50

bartos

Czytaj także

Kwiaty pod pomnikiem Lecha Kaczyńskiego i Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Premier uczcił ważną rocznicę

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2020 16:02
Premier Mateusz Morawiecki złożył kwiaty pod pomnikiem Lecha Kaczyńskiego i pod pomnikiem Ofiar Katastrofy Smoleńskiej w 15. rocznicę zaprzysiężenia prezydenta RP prof. Lecha Kaczyńskiego - poinformowała w środę Kancelaria Prezesa Rady Ministrów na Twitterze.
rozwiń zwiń