X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Włodzimierz Bernacki: nadal nie ma alternatywy dla Zjednoczonej Prawicy

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2021 11:34
- Zdrowy rozsądek wskazuje na to, że mimo wszystko Zjednoczona Prawica będzie funkcjonowała w sposób niezagrożony - ocenił w Polskim Radiu 24 wiceminister Włodzimierz Bernacki. Gośćmi "Sztuki Słuchania" w Polskim Radiu 24 byli także wiceminister Olga Semeniuk, Paweł Kowal (KO) i Andrzej Szejna (Lewica).
Politycy podczas głosowania nad ratyfikacją Funduszu Odbudowy
Politycy podczas głosowania nad ratyfikacją Funduszu OdbudowyFoto: fot. twitter.com/KancelariaSejmu

Troje posłów - Małgorzata Janowska, Arkadiusz Czartoryski i Zbigniew Girzyński - opuściło klub Prawa i Sprawiedliwości. Politycy poinformowali o utworzeniu koła "Wybór Polska".

Wiceminister edukacji i nauki Włodzimierz Bernacki wskazywał w Polskim Radiu 24, że poseł Zbigniew Girzyński już od dawna zdawał się być poza PiS. - A nawet poza polityką. Wydawało się, że myśli o powrocie do aktywności akademickiej - powiedział.

Posłuchaj
51:22 _PR24_AAC 2021_06_26-10-07-10.mp3 "Większość Zjednoczonej Prawicy nie jest zagrożona". Politycy komentują odejścia z klubu PiS (Sztuka Słuchania)

- Nadal nie ma dla alternatywy dla Zjednoczonej Prawicy. Koalicja Obywatelskiej wciąż nie ma nawet programu - dodał wiceminister.

czerwinska 1200 pap.jpg
Troje posłów opuściło klub PiS. Rzecznik partii wskazuje na możliwe powody

"Jarosław Kaczyński wykonał ciężką pracę"

Paweł Kowal z Koalicji Obywatelskiej zwracał uwagę na to, że reakcja PiS na odejście posłów jest bardzo powściągliwa. - Nikt tam niczego się nie obawia. Kluczem będzie zachowanie Gowina - mówił.

- Odejście trójki posłów z PiS nie ma większego znaczenia. Nie zmienia to wiele na scenie politycznej. Ci posłowie w kluczowych sprawach raczej nadal będą głosować z większością obozu rządzącego - ocenił.

Wg Adama Szejny z Lewicy Zjednoczona Prawica nadal posiada większość w Sejmie, co pokazały ostatnie głosowania i nieprędko to się zmieni. - Jarosław Kaczyński wykonał ciężką pracę pozyskując Kukiz15, Adam Bielan wykonał ciężką pracę osłabiając Jarosława Gowina - wskazywał.

- Nie wiem czy doprowadzi to do przedterminowych wyborów, ale na pewno osłabi to pozycję obozu rządzącego w sondażach - dodał polityk Lewicy.

Czytaj także:

Wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk oceniła, że wczoraj obserwowaliśmy smutny obraz. - Trójka posłów, która odeszła z klubu, jeszcze niedawno miała logo PiS na swoich ulotkach i zapewniała, że kierunek w jakim podążamy jest im bliski - mówiła.

- Przed nami najważniejsze wydarzenie, jedyne, któremu powinniśmy poświęcać uwagę, czyli kongres PiS i wybór nowych władz 3 lipca. To bardzo ważne wydarzenie, które pokaże kierunki na kolejne lata - dodała.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

* * *

Audycja: Sztuka słuchania

Prowadzący: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Goście: Andrzej Szejna (Lewica), Olga Semeniuk (wiceminister rozwoju, pracy i technologii), Paweł Kowal (KO), Włodzimierz Bernacki (wiceminister edukacji i nauki)

Data emisji: 26.06.2021

Godzina emisji: 10.09

ks

Czytaj także

Horała: nasza koalicja już kilka zgrzytów przeżyła i rządzi dalej z korzyścią dla Polaków

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2021 08:20
- To niedobrze, że formacja pana wicepremiera Gowina nie głosowała razem z koalicją, ale to nie znaczy, że wystąpiła z koalicji, wicepremier nadal jest wicepremierem tego rządu - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Marcin Horała, wiceminister infrastruktury, odnosząc się do głosowania ws. poparcia kandydatury Lidii Staroń na RPO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Chwedoruk: w razie opuszczenia koalicji rządowej Gowin nie może liczyć na dobrą ofertę od opozycji

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2021 20:01
- Jarosław Gowin nie może, póki co, liczyć na żadną polityczną ofertę rekompensaty za porzucenie Zjednoczonej Prawicy, gdyby się na to zdecydował - powiedział w Polskim Radiu 24 politolog prof. Rafał Chwedoruk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Będą mieli kłopot z płynnym przejściem do opozycji". Liziniewicz o posłach, którzy opuścili PiS

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2021 19:43
- Myślę, że ci politycy będą mieli kłopot z płynnym przejściem do opozycji. Sądzę, że nie będą chcieli na siłę zrażać do siebie Prawa i Sprawiedliwości i głosować z totalną opozycją na zasadzie "nie, bo nie" - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska Codziennie"). Gościem był również Michał Kolanko ("Rzeczpospolita").
rozwiń zwiń