more_horiz

Marcin Romanowski: na wprowadzeniu Polskiego Ładu zyska 18 mln Polaków

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2022 11:19
- Zdecydowana większość Polaków - 18 mln osób zarabiających czy będących na emeryturze - zyska na Polskim Ładzie - podkreślił w Polskim Radiu 24 wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski. Gośćmi audycji byli także: wiceszef MEiN Tomasz Rzymkowski, Paweł Kowal (KO) i Marek Sawicki (PSL). 
Marcin Romanowski podkreślił, że na Polskim Ładzie zyska 18 mln Polaków
Marcin Romanowski podkreślił, że na Polskim Ładzie zyska 18 mln Polaków Foto: Kamil Zajaczkowski/Shutterstock

Premier Mateusz Morawiecki przeprosił Polaków za błąd w Polskim Ładzie, który spowodował, że część osób, otrzymujących wynagrodzenie na początku miesiąca, otrzymała mniejszą wypłatę. Mniej na konta dostali między innymi nauczyciele. Rząd już zapowiedział, że w lutym na rachunki poszkodowanych wpłynie wyrównanie, co ma umożliwić korekta rozporządzenia Ministerstwa Finansów.

Tomasz Rzymkowski zaznaczył, że "nikt nie jest zadowolony z takiej sytuacji". - Przy czym bardzo mocno chciałbym podkreślić, że dotyczy to naprawdę niewielkiej grupy nauczycieli. Jest to około 1 proc. nauczycieli w Polsce. Trzeba też dodać, że jest to po prostu błąd, który będzie skorygowany jeszcze w tym miesiącu - powiedział wiceminister.

Zdaniem Pawła Kowala "obecna władza skończy się ze względu na bałagan, który wprowadził Polski Ład". - Nie znam ani jednej osoby, która byłaby zadowolona. Ktoś stracił na pensji, ktoś inny stracił na podatku. Wszyscy stracili na dodatkowym podatku zdrowotnym - bez podniesienia standardu leczenia - podkreślił gość PR24.

"Polska wymagała reformy podatkowej"

Według Marka Sawickiego "Polska wymagała reformy podatkowej, ale znacznie większej". - Trzeba było to może nawet o rok opóźnić, ale dać szansę ekspertom, żeby to dobrze przygotować i sprawnie wprowadzić - z korzyścią dla większości obywateli - stwierdził. 

Marcin Romanowski z kolei zaznaczył, że "jeżeli chodzi o zasadnicze zmiany, to rząd Zjednoczonej Prawicy powinien działać stanowczo i szybko".

Czytaj także: 

- Musimy odpowiadać na zagrożenia, które są obiektywne. Związane są one na przykład z Europejskim Zielonym Ładem czy kwestiami gazowego szantażu. Nasz pakiet antyinflacyjny już przynosi efekty. Wyczekiwanie nie jest dobrym rozwiązaniem. Przypominam, że zdecydowana większość Polaków - 18 mln osób zarabiających czy będących na emeryturze - zyska na Polskim Ładzie - podkreślił wiceminister. 

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
51:30 PR24 2022_01_08-10-06-38.mp3 Tomasz Rzymkowski, Marcin Romanowski, Paweł Kowal i Marek Sawicki o Polskim Ładzie (Sztuka Słuchania) 

* * *

Audycja: "Sztuka słuchania"
Prowadzi: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg
Goście: Tomasz Rzymkowski (wiceszef MEiN), Marcin Romanowski (wiceminister sprawiedliwości), Paweł Kowal (KO), Marek Sawicki (PSL)
Data emisji: 08.01.2022
Godzina emisji: 10.06

bartos

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem