more_horiz

Poseł PiS: Karta Rodziny to gwarancja harmonii i stabilności społecznej

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2020 13:33
- Podpisana przez prezydenta "Karta rodziny" gwarantuje, że nasze społeczeństwo i państwo będą opierać się nadal o tradycyjną rodzinę rozumianą jako związek kobiety i mężczyzny. To gwarancja cywilizacyjna - powiedział Zbigniew Rau z Prawa i Sprawiedliwości. Jak do tego dokumentu odnoszą się politycy innych partii?
Audio
  • Goście Małgorzaty Raczyńskiej-Weinsberg o założeniach zawartych w "Karcie rodziny" oraz o zapowiedziach inwestycji infrastrukturalnych ze strony rządu i prezydenta Andrzeja Dudy ("Sztuka słuchania")
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Monkey Business Images

Andrzej Duda podpisał zobowiązanie "Karta rodziny". W dokumencie prezydent zadeklarował utrzymanie wszystkich prorodzinnych programów, które zostały wprowadzone podczas jego kadencji, i dbanie o ich rozwój.

"Nasze życie oprzemy na wartościach rodzinnych"

duda_wiec_1200.jpg
Prezydent: nie pozwolimy, żeby ktoś przemycał dzieciom ideologie, z którymi się nie zgadzamy

Podpisując "Kartę rodziny", prezydent zobowiązał się również do obrony instytucji małżeństwa i tworzenia dobrych warunków do wychowywania dzieci, tym samym deklarując brak zgody na adopcję dzieci przez pary homoseksualne. W karcie zaznaczono również, że zgodnie z zapisami konstytucji małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny. "Karta rodziny" przewiduje też ochronę dzieci przed ideologią LGBT.

- Jest gwarancją harmonii i stabilności społecznej, tego, że polskie społeczeństwo i państwo będą opierać się, zgodnie z zapisem konstytucyjnym, nadal o tradycyjną rodzinę rozumianą jako związek kobiety i mężczyzny. To gwarancja cywilizacyjna, która sprowadza się do tego, że nasze życie będziemy budować na wartościach rodzinnych, a nie ideologii relatywizmu - stwierdził Zbigniew Rau.

Poseł podkreślił, że "Karta rodziny" ma pomóc w ochronie dzieci w przestrzeni publicznej przed poddawaniem ich takiej edukacji, która będzie prowadziła do ich seksualizacji. – Chodzi o ochronę tradycyjnie rozumianego dzieciństwa jednocześnie ze wskazaniem, że największy udział w wychowaniu najmłodszych i decydowaniu o jego profilu muszą mieć bezwzględnie rodzice - zaznaczył.

Adam Bielan 1200.jpg
Bielan: Plan Dudy pozwoli utworzyć blisko milion nowych miejsc pracy

Poncyliusz: woda na młyn dla PiS-u

W opinii Pawła Poncyliusza z Koalicji Obywatelskiej, "Karta rodziny" jest "projektem, który wymyślił Andrzej Duda walcząc z mitem, jaki sam wygenerował". Odpowiadając na zarzuty przedstawicieli obozu rządzącego dodał również, że nie zna wypowiedzi żadnego z polityków KO, która kwestionowałaby rodzinę jako podstawową jednostkę społeczną.

- Mam przekonanie, że wpędzanie nas w dyskusję o LGBT podczas kampanii wyborczej, to tylko i wyłącznie woda na młyn PiS-u, który nie ma już za wiele do zaoferowania, a także skrajnych środowisk lewicowych żądających szczególnych uprawnień dla środowiska LGBT - wskazał.

Ogromne wsparcie dla rodzin?

Mariusz Gosek z Solidarnej Polski zaznaczył natomiast, że "Karta rodziny" to dokument dający ogromne wsparcie polskiej rodzinie.

teczowe_disco1200.jpg
Jacek Karnowski: spór "Karta Rodziny" a "Karta LGBT" może przesądzić o wyniku wyborów

- To deklaracja utrzymywania programów socjalnych oraz ochrona dzieci przez zgubną ideologią LGBT - dodał.

"Nie zawarto w niej niczego nowego"

Jedną z osób, która pracowała nad kształtem obecnej konstytucji, jest Marek Sawicki z Koalicji Polskiej. Przypomniał, że w art. 48 wpisano prawa rodziców do wychowania dzieci. - Gdyby pan Andrzej Duda chciał literalnie pilnować prawa, to z pewnością nie musiałby takiej karty podpisywać. (…) W "Karcie rodziny" prezydent niczego nowego nie zawarł - ocenił były minister rolnictwa.

***

Audycja: "Sztuka słuchania"
Prowadzący: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg
Goście: Marek Sawicki (PSL), Zbigniew Rau (PiS), Paweł Poncyliusz (KO), Mariusz Gosek (Solidarna Polska)
Data emisji: 13.06.2020
Godzina emisji: 10.06

Polskie Radio 24/db

Zobacz także

Zobacz także