X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Czesław Siekierski: wchodząc do Unii Europejskiej zadbaliśmy o rolników

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2019 18:21
- Przygotowując wejście Polski do Unii Europejskiej chciałem wykorzystać moje doświadczenia z fundacji, z uczelni. Przygotowania do integracji to był zryw zryw różnych środowisk, doradców, naukowców. To, że Polska tak się odnalazła we wspólnocie, pomimo tego, że mówiono o rolnictwie jako kuli u nogi, było efektem dobrego przygotowania – mówił w Polskim Radiu 24 europoseł Czesław Siekierski z PSL.
Audio
Czesław Siekierski
Czesław Siekierski Foto: siekierski.p

Europoseł opowiadał o swojej drodze do polityki. - Mój ojciec przed wojną był członkiem Związku Młodzieży Wiejskiej RP Wici, w czasie II Wojny światowej służył w Batalionach Chłopskich, następnie był ruch ludowy, PSL Mikołajczyka. Wychowałem się w środowisku aktywności społecznej i pracy na rzecz innych, to zostało. Byłem wiceprzewodniczącym samorządu szkolnego, następnie już na studiach działałem w Związku Młodzieży Wiejskiej, organizacjach i zrzeszeniach studenckich. Poznałem w tych czasach wielu wspaniałych ludzi – wspominał.

Czesław Siekierski opowiadał o przygotowaniach Polski do wejścia do Unii Europejskiej. - W negocjacjach w Kopenhadze podwoiliśmy propozycję dopłat dla rolników, którą Polska otrzymała. Wykorzystaliśmy trochę sytuację, wszyscy bali się, że  rolnicy nie zagłosują za integracją. Postawiliśmy warunki, ściągnęliśmy dobrych ekspertów i doradców. Wtedy też wprowadziliśmy zasadę dopłat związanych z obszarem ziemi. Skorzystali na tym wszyscy rolnicy – zaznaczył.

Więcej w zapisie audycji

Rozmawiała Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 24.03.2019

Godzina emisji: 16:33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Nieznani Znani 24". Dorota Arciszewska-Mielewczyk

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2019 22:05
– Nie lubię kłamstwa, obłudy i bezpodstawnych oskarżeń. Jestem zasadnicza jeżeli chodzi o sprawy polsko-niemieckie, kwestie dotyczące patriotyzmu, naszej historii oraz dobrego imienia kraju i jego obywateli – powiedziała w audycji "Nieznani Znani 24" Dorota Arciszewska-Mielewczyk, posłanka Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Gawkowski: w Polsce jest miejsce na lewicę

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2019 17:29
- W Polsce jest miejsce na lewicę z otwartym programem, który będzie dotyczył praw pracowniczych i będzie mówił o potrzebie lepszych płac - powiedział w Polskim Radiu 24 Krzysztof Gawkowski z partii "Wiosna".
rozwiń zwiń