X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Szymon Szynkowski vel Sek: to traktaty tworzą ramy prawne UE

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2019 22:05
- Chciałbym, żeby Parlament Europejski bardziej wiernie odzwierciedlał głos i oczekiwania obywateli, żeby Unia Europejska nie zajmowała się sprawami, które nie należą do jej kompetencji albo w zakresie, co do których obywatele nie mają oczekiwań, żeby się nimi zajmowała – mówił w Polskim Radiu 24 Szymon Szynkowski vel Sęk, wiceminister spraw zagranicznych.
Audio
  • 24.05.19 Nieznani znani. Szymon Szynkowski vel Sęk
Szymon Szynkowski vel Sęk
Szymon Szynkowski vel SękFoto: PR24/AK

- Mam poczucie, ze urzędnicy rozlewają swoją kompetencje na kolejne działania państw członkowskich, niekoniecznie w zgodzie z traktatami. A to traktaty są dokumentami, które tworzą ramy prawne funkcjonowania Unii Europejskiej. To jest punkt odniesienia, w ramach którego powinny działać europejskie instytucje – podkreślał poseł.

Gość audycji stwierdził, że istotnymi kwestiami, którymi powinny zająć się struktury unijne to m.in. swobodna konkurencja, odciążenie przedsiębiorców i stworzenie im sprawiedliwych, równych ram działania. – Chciałbym także, by głos parlamentów narodowych i obywateli w procesie legislacyjnym był lepiej wysłuchany, by UE zajmowała się ochroną rodziny i wspomaganiem wzrostu demograficznego, natomiast nie chciałbym, by Unia Europejska tworzyła kolejne regulacje krępujące życie przedsiębiorcom i stawiała utrudniające im życie wymogi – apelował gość audycji.

Więcej w zapisie audycji.

Rozmawiała Małgorzata Raczyńska-Weinsberg.

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 24.05.2019

Godzina emisji: 21:35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bogdan Rzońca: powinno się być uczciwym w polityce

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2019 17:15
- Wychowałem się w rodzinie i otoczeniu, w których dużo postaw i wartości konserwatywnych, pracowitości. Mojemu życiu towarzyszyło przesłanie, ze życiu nie jest w gruncie rzeczy proste, ale warto być uczciwym, także w polityce. To nie jest trudne. – mówił w Polskim Radiu 24 poseł Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Kukiz-Szczuciński: jestem przede wszystkim lekarzem

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2019 17:02
- Z całą pewnością jestem przede wszystkim lekarzem. Politykiem stanę się dopiero, jak wyborcy tak zadecydują, ale i tak nie zamierzam przestać praktykować - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Kukiz-Szczuciński, "jedynka" listy Kukiz'15 w wyborach do Parlamentu Europejskiego w okręgu małopolsko-świętokrzyskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konstanty Radziwiłł: kandydaci PiS to merytoryczna ekipa

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2019 14:45
- Jest pani premier Beata Szydło, jest wielu byłych ministrów. Idziemy do Parlamentu Europejskiego, bo UE to miejsce, gdzie określa się ramy, w które w Polsce musimy się wpisywać. Potrzebujemy ludzi, którzy są ekspertami, będą mocną, merytoryczną ekipą - powiedział w Polskim Radiu 24 były minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.     
rozwiń zwiń