X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wincenty Elsner: w dzisiejszych czasach politycznych chuliganów jest coraz więcej

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2019 22:05
- Byłem na kongresie Ruchu Palikota w Warszawie i spodobały mi się hasła tego ugrupowania. Nie uważam Palikota za chuligana politycznego. Niestety w dzisiejszej polityce takich politycznych chuliganów jest coraz więcej - powiedział w Polskim Radiu 24 Wincenty Elsner, wiceprzewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
Audio
  • 12.07.2019 Wincenty Elsner (SLD) o swoim życiorysie
Wincenty Elsner
Wincenty ElsnerFoto: PAP/Leszek Szymański

Gość audycji opowiadając o sobie przyznał, że jego hobby są różnego rodzaju prace, które może wykonać sam. - Mój ojciec był elektrykiem i dostał nakaz pracy w Radomiu, gdzie przyszedłem na świat. Następnie do matury wychowywałem się w Łodzi, a potem zakochałem się we Wrocławiu. Mój dziadek był aptekarzem, ale miał zdolności manualne. Ja również lubię i chcę wszystko robić własnymi rękoma i jestem majsterkowiczem - wyjawił.

Zapytany o wyznawany światopogląd, Elsner niechętnie wypowiedział się na ten temat, ponieważ jak stwierdził, nie chce mieszać polityki z religią. - Nie podoba mi się sytuacja, w której polityk mówiący o swojej wierze nie jest w stanie oddzielić tego od polityki. Wolałbym uciąć ten temat. Dla mnie religia jest sferą prywatną i niech tak pozostanie. Jestem zdecydowanym zwolennikiem świeckiego państwa, ale nie mającego nic wspólnego z ośmieszaniem kościoła. Cenię i szanuję ludzi wierzących i powinni działać tak jak chcą - oznajmił.

Wiceprzewodniczący SLD zaznaczył, że obecnie głównym celem opozycji powinno być zwycięstwo wyborcze. - Naszym głównym zadaniem jest pokonać PiS w nadchodzących wyborach. PiS łamie demokrację w Polsce, ale cieszę się ze świadczeń socjalnych. Najbardziej chciałbym startować z listy, która skupiłaby całą opozycję - powiedział.

Zdaniem Wincentego Elsnera kiedy w Polsce rządził SLD, miał jeden zasadniczy cel, który został zrealizowany. - W polityce zawsze są jakieś priorytety. Za rządów SLD priorytetem było wejście Polski do Unii Europejskiej - zauważył. Zapytany zaś o to w jakiej Polsce chciałby mieszkać powiedział: "Życzyłbym sobie Polski demokratycznej".

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję prowadził Małgorzata Raczyńska-Weinsberg. 

Polskie Radio 24/pkr

------------------------------------

Data emisji: 12.07.2019

Godzina emisji: 21.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak