X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Zbigniew Rau: PiS sprawił, że wreszcie nadszedł czas dla Łodzi

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2019 21:50
- Dzięki działaniom obecnego rządu, Łódź przybliżyła się do Warszawy. Wcześniej była ostentacyjnie zapominana przez elity. Leszek Miller prowadził kiedyś kampanię z hasłem "Czas dla Łodzi", ale nic takiego wtedy nie nadeszło - mówił prof. Zbigniew Rau, wojewoda łódzki, który wskazywał, że dzisiaj perspektywy dla regionu są dobre jak nigdy dotąd.
Audio
Zbigniew Rau, PiS
Zbigniew Rau, PiSFoto: PAP/Grzegorz Michałowski

Gościem Małgorzaty Raczyńskiej-Weinsberg był Zbigniew Rau, polski prawnik i nauczyciel akademicki, profesor nauk prawnych, kierownik Katedry Doktryn Polityczno-Prawnych oraz Centrum Myśli Polityczno-Prawnej im. Alexisa de Tocqueville’a Uniwersytetu Łódzkiego, senator VI kadencji, a od 2015 roku w imieniu rządu dba o region łódzki jako wojewoda.


Filip Frąckowiak 1200.jpg
F. Frąckowiak: w naszym domu był kult Jana Pawła II

Szereg dobrych zmian w Łodzi

Profesor opowiedział w Polskim Radiu 24 m.in. o zmianach, jakie zaszły w regionie w ostatnich latach. - Lada chwila Łódź będzie miastem, które ma kompletną obwodnicę, tzw. ring. Najbliższy taki ring jest w Berlinie - wyjaśniał.

- Budowany jest tunel średnicowy, który połączy dwa dworce. Łódź znów będzie centrum komunikacyjnym, jeśli chodzi o infrastrukturę kolejową, a przy okazji powstaną trzy stacje metra - dodał.


cpk1.jpg
Centralny Port Komunikacyjny coraz bliżej. Nowe pomysły na to, jak może wyglądać lotnisko

Jako największą szansę dla regionu Zbigniew Rau wskazywał, małą odległość do Centralnego Portu Komunikacyjnego. - To jest wielkie dobrodziejstwo, jeśli chodzi o przyszłość całego województwa - tłumaczył.

Gość PR24 mówił także o tym, jak postrzegana jest dzisiaj Łódź przez pryzmat historii.

- Żydzi wprowadzili do Łodzi przede wszystkim kapitał. Niemcy zarządzanie i organizację. Polacy ciężką pracę biednych ludzi pozbawionych wsi. A Rosjanie prawo i porządek (śmiech), no i trochę korupcji - mówił w PR24 profesor Zbigniew Rau, wojewoda łódzki z rekomendacji Prawa i Sprawiedliwości.

Zapraszamy do wysłuchania audycji. 

Polskie Radio 24 / kstar

* * *

Audycja: "Nieznani Znani 24"

Prowadząca: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Gość: Zbigniew Rau (wojewoda łódzki)

Data emisji: 15.09.2019

Godzina emisji: 21:35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marek Suski: w PRL-u trzeba było być fachowcem w wielu dziedzinach

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2019 17:00
- Namalowałem ponad tysiąc obrazów różnej jakości i wielkości, głównie akwarele - zdradził słuchaczom Polskiego Radia 24 szef Gabinetu Politycznego Premiera. - Im człowiek więcej potrafi, tym lepiej sobie radzi - dodał Marek Suski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

J. Szewczak: straciliśmy 250 mld, a opozycja mówi "Polacy, nic się nie stało"

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2019 16:10
- Jeżeli jesteś urzędnikiem państwa polskiego i bierzesz za to pieniądze od polskiego podatnika, to masz obowiązek pilnować polskich pieniędzy - apelował poseł PiS Janusz Szewczak. - W powojennych dziejach Europy, czasach pokoju, nie było rabunku dochodów podatkowych na skalę taką, jak miało to miejsce za rządów PO-PSL - grzmiał na antenie PR24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

P. Poncyljusz: dziś mało zarabiają tylko ludzie niewykwalifikowani

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2019 11:00
- Ktoś, kto wozi piasek w żwirowni, zarabia cztery i pół tysiąca złotych - argumentował Paweł Poncyljusz z Koalicji Obywatelskiej, twierdząc, że "ci, którzy są odpowiednio wykwalifikowani, zarabiają już wystarczająco godnie". Tymczasem lekarz weterynarii, po sześciu latach studiów, dostaje niespełna dwa tysiące, co stwierdził w dalszej części dyskusji podczas audycji "Sztuka słuchania".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joanna Lichocka: PO i PSL pozbyły się z mediów tych, którzy nie chcieli im służyć

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2019 18:30
- Już po kilku godzinach wszystkie rosyjskie media przekazywały te informacje, a powtarzały je polskie postkomunistyczne media, służące Moskwie. Zarówno TVN, jak i Wyborcza. Wtedy zrozumiałam, że ten zalew kłamstwa jest tak szeroki, że trzeba się temu przeciwstawić - o pierwszych doświadczeniach ze światem polityki i o tym, kto chciał oszukać Polaków ws. tragedii smoleńskiej - opowiadała w PR24 dziennikarka i posłanka PiS Joanna Lichocka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"7x24". Poseł PO zapowiada wprowadzenie związków partnerskich

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2019 12:00
- Dlaczego pan kłamie? My nie chcemy podwyższać ZUS-u. Czy to pana natura? PO kłamie, gdy oddycha? - pytała Joanna Lichocka, odpowiadając na zarzuty Michała Szczerby. Ten zapewnił, że PO to "niższe podatki, wyższe płace" oraz ogłosił, że jedną z pierwszych decyzji, po wygranych wyborach, będzie zalegalizowanie związków partnerskich w Polsce.
rozwiń zwiń