more_horiz

T. Trela: podobne problemy, które kiedyś miała Lewica, ma dziś PO

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2019 20:50
- SLD to jedyna partia na scenie politycznej, która ma te wartości, które cechują mnie: pomoc i wsparcie dla drugiego człowieka, walka o prawa pracownicze i wolność światopoglądowa - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Trela z SLD. 
Audio
  • 25.11.19 Nieznani znani. T. Trela: cała moja rodzina jest z "pnia" lewicowego
Tomasz Trela
Tomasz TrelaFoto: PR24/AK

Tomasz Trela to polski działacz samorządowy i polityk, w latach 2014–2019 zastępca prezydenta Łodzi, w minionych wyborach parlamentarnych uzyskał mandat posła na Sejm IX kadencji, kandydując z pierwszego miejsca na liście SLD w okręgu łódzkim otrzymując 40 811 głosów.

- Lewica w Łodzi, nawet w czasie kiedy była w kryzysie, odnosiła dobre wyniki wyborcze - mówił gość PR24. Dodał, że jako młody członek SLD, robił wiele ciekawych inicjatyw w mieście. - Malowaliśmy łódzkie place zabaw, przygotowywaliśmy poczęstunek dla osób potrzebujących i mieszkańców - podkreślił.

konieczny maciej razem1200.jpg
M. Konieczny: Lewica wystawi wspólnego kandydata na prezydenta

"Nowa formacja lewicowa" 

Dziś, jak dodał, takie problemy jak kiedyś miało SLD, ma PO. - Nie wiem jaki będzie koniec tego, ale jeśli mam obstawiać pieniądze, to stawiam na nową formacje lewicową, która lada chwila będzie faktem - zaznaczył. 

Odnosząc się do rywalizacji w wyborach z obecną prezydent Łodzi, Hanną Zdanowską, mówił że "Łódź może jednak łączyć, bo kiedy Zdanowska wygrała, zaprosiła go na rozmowę i zachęcała do współpracy". 

"Remonty w Łodzi"

- Udało się dużo zrobić dla Łodzi, także wyremontować szkoły, w tym podstawowe, licea i technika - zaznaczył. Podkreślił, że do miasta przyjeżdża coraz więcej inwestorów i znakomicie działa program in vitro.


**************

Więcej w nagraniu.

Rozmawiała Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Data emisji: 25.11

Godzina emisji: 20.0lewica

PR24/jj

 

 

Zobacz także

Zobacz także