more_horiz
Section05

Kontrapunkt

Następny odcinek audycji dnia 30.05.2023 o godzinie 20:35 Zobacz w ramówce
Section06
Całość audycji
25'55 Czołgi Leopard dla Ukrainy 17.01.2023 Polska podjęła decyzję o przekazaniu Ukrainie kompanii czołgów Leopard w ramach budowania międzynarodowej koalicji. Czy wpłynie to na sytuację na Ukrainie? O tym w rozmowie z prof. Tomaszem Gajownikiem z Uniwersytet Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Gościem Michała Strzałkowskiego był też Patryk Kugiel z PISM, który mówił o wyzwaniach demograficznych w Azji.
25'31 Media informują o zgodzie na przekazanie leopardów Ukrainie. Komentarz eksperta 24.01.2023 Pojawiła się informacja o zgodzie Olafa Scholza na przekazanie Ukrainie czołgów Leopard niemieckiej produkcji przez szerszą koalicję państw zachodnich. W Polskim Radiu 24 o sprawie leopardów mówił Dr Łukasz Jasiński, ekspert Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Gościem "Kontrapunktu" był także Prof. Przemysław Osiewicz (UAM), który mówił o rosnącym napięciu między Turcją a Szwecją.
25'38 Kontrapunkt. Wsparcie Zachodu dla Ukrainy 14.02.2023 Gośćmi Pawła Lekkiego byli: dr Agnieszka Bryc z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i dr hab. Kamil Zajączkowski z Uniwersytetu Warszawskiego. 
Section07
O audycji

W audycji komentujemy najważniejsze wydarzenia, zjawiska i procesy zachodzące w sferze polityki i bezpieczeństwa na świecie.

Zawsze dwóch gości i rozmaite poglądy.

Zaprasza Paweł Lekki.