more_horiz

"Czytelnicy mnie zaskakują". Adam Hlebowicz o odbiorze książki "Podróż na Wschód"

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2022 09:41
- Książkę pisałem dla tych wszystkich, którzy są zainteresowani kresami wschodnimi, ale nie tylko. Myślałem też o młodym pokoleniu. Stąd dużo ilustracji do każdego tekstu - powiedział w Polskim Radiu 24 Adam Hlebowicz, dyrektor Biura Edukacji Narodowej IPN.
Adam Hlebowicz
Adam HlebowiczFoto: Polskie Radio

Około tysiąca paczek z żywnością i słodyczami trafiło w okresie Bożonarodzeniowym do potrzebujących na Litwie oraz na Ukrainie. Akcja "Paczka na Kresy" po raz kolejny została zorganizowana przez fundację "Kresy w potrzebie". Pamięć o polskich przedwojennych ziemiach i rodakach, którzy je zamieszkują jest nadal żywa. Wszystko możliwe jest dzięki ciągłej edukacji w tym zakresie. Wśród nich jest wydawanie książek o tej tematyce. Tym tropem poszedł także Adam Hlebowicz z IPN, który był gościem Polskiego Radia 24.

Odbiór książki

Adam Hlebowicz powiedział, że historie przedstawiane w książce robią wrażenie na czytelnikach. - Odbiorcy tej książki zaskakują mnie. Jeden ze znajomych powiedział, że przekazał tę książkę księdzu, który był u niego po kolędzie. Ten, kiedy ją przeczytał wrócił i powiedział, że zakupi pewną ilość tych książek i wyśle je do seminarium - powiedział.

- Jednym z głównych wątków tej książki jest historia kilku duchownych pracujących na kresach po 1945 r. Ksiądz stwierdził, że jest to świetny materiał wzorcowy dla młodych kleryków, żeby spojrzeli na tych ludzi - dodał.

Gość Polskiego Radia 24 zdradził także, że pozycja powstała m.in. z myślą o młodych odbiorcach, którzy chcieliby poznać tajemnicę kresów. - Książkę pisałem dla tych wszystkich, którzy są zainteresowani kresami wschodnimi, ale nie tylko. Myślałem też o młodym pokoleniu. Stąd dużo ilustracji do każdego tekstu. Znaczna większość z nich to zdjęcia mojego autorstwa z różnych podróży - powiedział.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
22:27 PR24 2022_01_10-22-06-11.mp3 Adam Hlebowicz o książce "Podróż na Wschód" ("Towarzystwo Niepokornych")

***

Audycja: "Towarzystwo Niepokornych"

Prowadzący: Paweł Nowacki, Arkadiusz Gołębiewski, Jan Ruman

Gość: Adam Hlebowicz (dyrektor Biura Edukacji Narodowej w IPN)

Data emisji: 10.01.2022

Godzina: 22:05 

dz

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem