more_horiz
Section05

Posłowie

Następny odcinek audycji dnia 08.02.2023 o godzinie 22:05 Zobacz w ramówce
Section06
Całość audycji
23'06 Orbitowski i Gociek o książce "The Storyteller. Opowieści o życiu i muzyce" 02.02.2023 Książka "The Storyteller. Opowieści o życiu i muzyce", której autorem jest Dave Grohl, to opowieść o tym, w jaki sposób artyście udało się spełnić marzenie o zostaniu światowej sławy rockmanem. - Jeżeli prawdą jest, że Grohl to pisał samodzielnie, to mamy do czynienia z rzadkim przypadkiem muzyka obdarzonego jako takim talentem literackim. To zupełnie zgrabnie napisana, bardzo poczytna książka - oceniają Piotr Gociek oraz Łukasz Orbitowski.
22'59 Co wiemy o literaturze węgierskiej? 12.01.2023 "Haladża" jest tomem węgierskich opowiadań modernistycznych, w wyborze i przekładzie Elżbiety Cygielskiej, Anny Góreckiej oraz Julii Wolin. Natomiast "Szatański pomiot" to poetycka opowieść o losach młodej Węgierki z Zakarpacia, na której życiu cieniem położyły się burzliwe dzieje regionu, naznaczone wkroczeniem Rosjan w końcu II wojny światowej oraz deportacjami węgierskiej ludności do ZSRR.
23'24 Łukasz Orbitowski i Piotr Gociek na tropach Alfreda Szklarskiego 05.01.2023 Książki o przygodach Tomka Wilmowskiego zachwyciły nastolatków i zapewniły Alfredowi Szklarskiemu sukces, którego w Polsce nie udało się później długo powtórzyć żadnemu autorowi piszącemu dla młodzieży. Co wiemy o ich autorze? Jego portret przedstawił Jarosław Molenda w książce "Alfred Szklarski – sprzedawca marzeń". W audycji również o wznowionym wydaniu "Przygód Toma Sawyera". 
Section07
O audycji

Audycja, którą tworzą dwie, skrajnie różne osobowości literackie. Piotr Gociek i Łukasz Orbitowski, wraz z zaproszonymi gośćmi omawiają gorące nowości wydawnicze.

.