more_horiz
Section05

Nakręceni – magazyn premier filmowych

Następny odcinek audycji dnia 08.06.2023 o godzinie 22:05 Zobacz w ramówce
Section06
Całość audycji
22'58 Gorzko-ironiczno-straszna konwencja opowiadania o polskiej historii. "Filip" w kinach 03.03.2023 Film "Filip" Michała Kwiecińskiego na podstawie powieści Leopolda Tyrmanda został okrzyknięty największym odkryciem 47. FPFF w Gdyni, zdobywając jedną z najbardziej prestiżowych nagród - Srebrne Lwy. Został również doceniony przez jury za najlepsze zdjęcia (Michał Sobociński), a także najlepszą charakteryzację (Dariusz Krysiak). Dodatkowo Eryk Kulm Jr (Filip) został laureatem nagrody im. Zbyszka Cybulskiego. W audycji również recenzja filmu "Imperium światła" i serialu "Konsultant".  
23'38 Łukasz Adamski: Cate Blanchett zdobędzie Oscara za rolę w filmie "Tár" 24.02.2023 Od 24 kutego w kinach można oglądać obraz "Tár" Todda Fielda, który zdobył sześć nominacji oscarowych, w tym za najlepszy film i rolę pierwszoplanową. Wystąpiła w niej Cate Blanchett. W audycji również o filmie "Wieloryb" i serialu "Tulsa King".
23'32 Adamski: zawsze lubię Harrisona Forda w kowbojskim kapeluszu 17.02.2023 "1932" to nowy spin-off serialu "Yellowstone", który opowiada historię nowego pokolenia rodziny Duttonów żyjącej na początku XX wieku. Akcja rozgrywa się w czasach Wielkiego Kryzysu i prohibicji w zachodniej, górzystej części USA, którą nawiedzają pandemie i historyczne susze. W serialu główne role zagrali Harrison Ford i Helen Mirren. - Ford dopiero w tym roku zdecydował się wystąpić na małym ekranie, nigdy wcześniej nie zagrał w żadnym serialu - mówił krytyk filmowy Łukasz Adamski.
Section07
O audycji

Najgorętsze premiery filmowe tygodnia recenzują znani publicyści: Piotr Gociek i Łukasz Adamski.

W audycji "Nakręceni – magazyn premier filmowych" rozmawiają nie tylko o premierach kinowych, ale także o najważniejszych produkcjach sygnowanych przez popularne portale filmowe.