X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Aria czy barbaria". Pilecki, Bernatowicz, Złote Globy

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2020 21:00
Sobota to doskonały czas na poważne rozmowy o kulturze. Zapraszamy na debatę poświęconą, tej nieco zapomnianej sferze.
Audio
Okładka Ochotnika
Okładka "Ochotnika"Foto: Bild

projektor film kultura kino free pixabay 1200.jpg
W poprzednim odcinku: czego oczekujemy w świecie kultury w 2020 roku?

W debacie uczestniczyli Hanna Radziejowska, dyrektor berlińskiego oddziału Instytutu Pileckiego, Piotr Bernatowicz, dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski oraz dr Janusz Janowski, prezes Związku Polskich Artystów Plastyków. Audycję prowadzi Magdalena Piejko.

O czy mowa w najnowszym odcinku? Międzynarodowy sukces książki "Ochotnik" autorstwa J. Faiweathera wydanej przez Instytut Pileckiego. "New York Times" napisał artykuł o nowym dyrektorze Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski Piotrze Bernatowiczu. Na koniec gala wręczenia Złotych Globów.

OTK19_2352 kopia 1200.jpg
Jolanta Stochacz: Orszak Trzech Króli jest zawsze inicjatywą oddolną

Sukces książki o Witoldzie Pileckim

Hanna Radziejowska podkreślała, że książka "Ochotnik" jest nie tylko dobrze napisana, ale i bardzo dokładnie udokumentowana. - Autor z wielką pokorą podszedł nie tylko do źródeł pisanych i archiwów, ale spotykał się i rozmawiał ze świadkami, rodzinami. To zrobiło duże wrażenie na rodzinie Witolda Pileckiego - mówiła.

- Faiweather pojechał w te wszystkie miejsca. Był we Włoszach, gdzie Witold Pilecki pisał raport, który jest naszym głównym punktem odniesienia - dodała. 

Dyrektor berlińskiego oddziału Instytutu Pileckiego zachęcała także do odwiedzenia wystawy poświęconej rotmistrzowi w Niemczech.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Audycja: "Aria czy barbaria?"

Prowadzący: Magdalena Piejko

Goście: Hanna Radziejowska (dyrektor berlińskiego oddziału Instytutu Pileckiego), Piotr Bernatowicz (dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski), dr Janusz Janowski (prezes Związku Polskich Artystów Plastyków)

Data emisji: 11.01.2020

Godzina emisji: 20.06


Zobacz więcej na temat: KULTURA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak