more_horiz

"Polacy chcą służyć swojej ojczyźnie i innym obywatelom". Maria Koc o WOT

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2021 09:24
- Zainteresowanie wstąpieniem do Wojsk Obrony Terytorialnej jest ogromne - oceniła w Polskim Radiu 24 Maria Koc, senator PiS. Drugim gościem programu "Dwie Strony" był poseł PO Czesław Mroczek.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: twitter.com/terytorialsi
Obejrzyj
Rozmowy w PR24

Misją terytorialsów jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności. W czasie pokoju to m.in. przeciwdziałanie skutkom klęsk żywiołowych i zwalczanie ich oraz prowadzenie działań ratowniczych w sytuacjach kryzysowych.

Posłuchaj
20:54 PR24_mp3 2021_05_21-08-06-38.mp3 "Nie można z nich robić obrony cywilnej". Polityk PO krytycznie o WOT (Dwie Strony)

Natomiast w czasie wojny będą wsparciem wojsk operacyjnych w strefie działań bezpośrednich, a w czasie pokoju – podstawową siłą obronną.

1200_Terytorialsi_TT.png
"Prosimy nie powtarzać mitów". Rzecznik WOT punktuje tekst Onetu

"Zainteresowanie wstąpieniem do WOT ogromne"

Senator Maria Koc zwracała uwagę w Polskim Radiu 24 na to, że po czterech latach działalności Wojsk Obrony Terytorialnej widać, iż Polacy chcą służyć swojej ojczyźnie i innym obywatelom. - Zainteresowanie wstąpieniem do WOT jest ogromne - podkreśliła.

Polityk Prawa i Sprawiedliwości wskazywała, że w czasie pandemii mogliśmy się przekonać, jak bardzo Wojska Obrony Terytorialnej są potrzebne. - Wspierały zarówno służbę zdrowia, jak i zwykłych obywateli w tych trudnych czasach. Bardzo dobrze, że taka formacja powstała, niech dalej się rozwija - powiedziała.

Czytaj także: 

Innego zdania jest były wiceminister obrony narodowej, poseł Platformy Obywatelskiej Czesław Mroczek. - Z Wojsk Obrony Terytorialnej nie powinno się robić obrony cywilnej - ocenił.

- Wojska Obrony Terytorialnej są ważnym elementem struktury sił zbrojnych. Nie było wątpliwości największych sił politycznych co do ich funkcjonowania. My mówiliśmy, że sposób organizacji w czasach Antoniego Macierewicza był niewłaściwy - dodał polityk PO.

Zapraszamy do wysłuchania audycji "Dwie Strony".

* * *

Audycja: Dwie strony

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Goście: Maria Koc (PiS), Czesław Mroczek (PO)

Data emisji: 21.05.2021

Godzina emisji: 08.06

ks

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem