more_horiz

"Musi zostać dokładnie wyjaśniona". Agnieszka Górska o sprawie Pegasusa

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2022 09:16
- Podzielam zdanie premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie Pegasusa. Ta sytuacja musi być dokładnie wyjaśniona. Tego premier zażądał od służb. Czekamy na te wyjaśnienia - powiedziała w Polskim Radiu 24 poseł PiS Agnieszka Górska. Gościem audycji był także Mieczysław Kasprzak z PSL. 

Jak poinformowała amerykańska agencja prasowa Associated Press, powołując się na ustalenia działającej przy Uniwersytecie w Toronto grupy Citizen Lab, za pomocą opracowanego przez izraelską spółkę NSO Group oprogramowania Pegasus inwigilowany był senator KO Krzysztof Brejza, adwokat Roman Giertych i prokurator Ewa Wrzosek.

- Podzielam zdanie premiera Mateusza Morawieckiego w tej sprawie. Ta sytuacja musi być dokładnie wyjaśniona. Tego premier zażądał od służb. Czekamy na te wyjaśnienia - powiedziała w PR24 Agnieszka Górska. 

Mieczysław Kasprzak z kolei podkreślił, że "Polacy powinni czuć się bezpieczni, powinni ufać i wierzyć władzy". - Jeżeli takiego zaufania nie ma, to wcześniej czy później może dojść do zmiany rządu - skomentował.

- Polacy poczuli się w jakiś sposób zagrożeni. Bo jeśli podsłuchuje się jednego czy drugiego polityka, to może to dotyczyć każdego obywatela. Bo jaką mamy pewność, że obywatele, którzy może w jakiś sposób narażą się obecnej władzy, nie będą podsłuchiwani, inwigilowani? - powiedział poseł PSL. 

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
21:55 PR24 2022_01_04-08-07-00.mp3 Agnieszka Górska i Mieczysław Kasprzak o sprawie Pegasusa (Dwie strony) 

***

Audycja: "Dwie strony"

Prowadzący: Stanisław Janecki

Goście: Agnieszka Górska (PiS), Mieczysław Kasprzak (PSL)

Data emisji: 04.01.2022

Godzina emisji: 8.06

bartos

Zobacz także

Zobacz także