X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"'Większa mobilizacja wśród Polonii". Polka o wyborach w Nowym Jorku

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2020 20:00
- W Nowym Jorku widzimy większą mobilizację wśród wyborców Polonii. Zarejestrowało się ok. 5 tys. wyborców więcej niż w I turze - mówiła w Polskim Radiu 24 Patrycja Kita-Dziedzic, działaczka polonijna z Nowego Jorku.
nz Konsulat RP w Nowym Jorku. Jesienne głosowanie w wyborach do parlamentu odbyło się w sposób tradycyjny, natomiast wybory prezydenta RP odbywają się jedynie metodą korespondencyjną.
n/z Konsulat RP w Nowym Jorku. Jesienne głosowanie w wyborach do parlamentu odbyło się w sposób tradycyjny, natomiast wybory prezydenta RP odbywają się jedynie metodą korespondencyjną.Foto: PAP/Marcin Cholewiński

W utworzonych za granicą obwodach, w zależności od sytuacji epidemicznej oraz warunków organizacyjnych, technicznych lub prawnych na danym obszarze możliwe jest głosowanie osobiste albo osobiste i korespondencyjne, albo wyłącznie korespondencyjne. W USA głosowanie odbywa się wyłącznie w formie korespondencyjnej bez możliwości osobistego odbioru pakietu i bez możliwości osobistego oddania koperty zwrotnej konsulowi lub obwodowej komisji wyborczej. 


Posłuchaj
21:33 NYC.mp3 9.07.2020 Patrycja Kita Dziedzic: W Nowym Jorku widzimy większą mobilizację wśród Polonii. Zarejestrowało się ok. 5 tys. więcej wyborców niż w I turze. (Stan Rzeczy/ PR24)

 

W audycji o sytuacji epidemicznej, a także społeczno-gospodarczej w Stanach Zjednoczonych. Gość audycji "Stan rzeczy" mówiła o Nowym Jorku jako mieście, które uczy się funkcjonować w nowej rzeczywistości. Podawała przykłady, m.in. chcący obejść przepisy miejscowi restauratorzy urządzają strefy kulinarne na chodnikach miasta.

"Amerykańska Polonia była albo bierna, albo głosowała na PiS"

- Sytuacja w Nowym Jorku robi się interesująca. Manhattan opróżnił się z mieszkańców. Ci nowojorczycy z bogatych kodów pocztowych zagłosowali nogami i helikopterami i postanowili opuścić miasto. Szacuje się, że ponad 400 tys. mieszkańców z tego 8-9-milionowego miasta wyjechało poza metropolię - powiedziała w PR24 Patrycja Kita-Dziedzic.


NOWY JORK1200.jpg
USA: Polonia przygotowuje się do II tury wyborów

Polka mieszkająca w Nowym Jorku podkreśliła, że mimo trudnej sytuacji epidemiczno-gospodarczej w Nowym Jorku obserwuje się większą mobilizację wśród wyborców Polonii.

***

W pierwszej turze Polonia w USA w większości zagłosowała za urzędującym prezydentem Andrzejem Dudą. Przy wysokiej na ogół frekwencji opowiedziało się za nim łącznie 13 237 osób, podczas gdy za jego najgroźniejszym rywalem Rafałem Trzaskowskim 9046.

W audycji także o tym, jak koronawirus wstrząsnął amerykańską sceną polityczną.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Stan rzeczy"
Prowadzący: Rafał Dudkiewicz
Gość: Patrycja Kita-Dziedzic
Data emisji: 09.07.2020
Godzina emisji: 19.06

Polskie Radio 24

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Grupowe uodpornienie". Szwedzki model walki z koronawirusem

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2020 17:15
- Szwecja przyjęła taką samą strategię jak Anglia, tzw. grupowe uodpornienie się obywateli. Pozwolono ludziom się zarażać - mówiła w Polskim Radiu 24 Danuta Knapp, działaczka polonijna w Szwecji. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Prezydent okazał się ambasadorem Europy". Tomasz Sakiewicz o wizycie Andrzeja Dudy w USA

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2020 10:00
- Andrzej Duda bardzo zręcznie nie zgodził się na to, żeby została zmniejszona obecność amerykańskich wojsk w Europie - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz ("Gazeta Polska"). Gośćmi byli również Tomasz Żółciak ("Dziennik Gazeta Prawna") i Agaton Koziński ("Polska The Times").
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Element demontażu państwa polskiego". Kowalski o sprzedaży spółek komunalnych niemieckim firmom

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2020 12:01
- Infrastruktura komunalna, szczególnie w dużych miastach, jest wyprzedawana za granicę, zwłaszcza do Niemiec, obsługa mieszkańców jest w efekcie o wiele droższa - mówił w Polskim Radiu 24 Marian Kowalski, działacz społeczny i komentator polityczny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Koalicja Polskich Spraw". Prof. Jabłoński: prezydent chce być arbitrem jednoczącym społeczeństwo

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2020 10:59
- Andrzej Duda poprzez wielką koalicję polskich spraw chce zakopywać podziały, jakie istnieją w Polsce, chce działać na rzecz jedności ludzi o tych samych wartościach. Ma w tym szczególną rolę i znacznie większą szansę niż Rafał Trzaskowski – powiedział prof. Arkadiusz Jabłoński, politolog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eksperci: europejska współpraca to gra interesów, a dobre relacje z USA dają dobre efekty

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2020 11:39
Spór o transport międzynarodowy w Unii Europejskiej to dowód, że Unią niepodzielnie rządzą gry narodowych interesów. Nikt nie walczyłby tam przeciwko polskim przewoźnikom, gdyby nie to, że udało im się zawojować drogi Zachodu tańszymi usługami - mówił w audycji "Rządy Pieniądza" w Polskim Radiu 24 dr Marian Szołucha (Instytut Prawa Gospodarczego). UE coraz mniej ma wspólnego z uczciwą konkurencją i skutecznie ją eliminuje - wtórował Andrzej Sadowski (Centrum im. Adama Smitha).
rozwiń zwiń