more_horiz

"Jesteśmy zdani na łaskę koncernów farmaceutycznych". Grzędziński o szczepieniach przeciwko SARS-CoV-2

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2021 19:58
- Jesteśmy od prawie roku uwięzieni w domach i nie wiem, czy cena szczepionek nie gra roli, ale będziemy zmuszeni do pewnej uległości - ocenił na antenie Polskiego Radia 24 Dariusz Grzędziński, publicysta wprost.pl.
Zdj ilustracyjne
Zdj ilustracyjneFoto: Shutterstock

Gość audycji przypomniał, że Polska, podobnie jak inne kraje UE będzie podejmować próby zdobywania szczepionki przeciwko koronawirusowi poza unijnymi zamówieniami. Odniósł się do kwestii ceny szczepionek, która była dla nas korzystniejsza w ramach wspólnych zakupów.

- Jeżeli pozostawanie w ramach zakupów unijnych ma powodować opóźnienia w dostawie, to należy szukać alternatyw - podkreślił Dariusz Grzędziński. - Sytuacja, w której tkwimy, kolejny dzień lockdownu powoduje straty, które będą nieodwracalne - powiedział dziennikarz i dodał, że nie chodzi tylko o kwestie gospodarcze, ale również społeczne.

Czytaj także: Poważny problem Budki. Kolejni posłowie KO mogą pójść śladem Joanny Muchy

W audycji była mowa również o inauguracji prezydentury 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych, jak również o sprawach krajowych jak transfer Joanny Muchy do ugrupowania Szymona Hołowni Polska 2050.

Więcej w nagraniu rozmowy.


Posłuchaj
21:18 _PR24_AAC 2021_01_20-19-06-07.mp3 Dariusz Grzędziński w komentarzu do bieżących wydarzeń (Stan rzeczy/Polskie Radio 24)

 

***

Audycja"Stan Rzeczy"

Prowadzący: Piotr Nisztor

Gość: Dariusz Grzędziński (wprost.pl)

Data emisji: 20.01.2021

Godz. emisji: 19.06

Polskie Radio 24/st

Zobacz także

Zobacz także