more_horiz
Section05

Świata pogląd

Następny odcinek audycji dnia 29.11.2023 o godzinie 16:47 Zobacz w ramówce
Section06
Całość audycji
09'05 "Wizyta istotna również dla administracji Joe Bidena". Mateusz Piotrowski o spotkaniu Zełenski-Biden 22.12.2022 Komentarze po spotkaniu prezydentów USA i Ukrainy. Gościem Antoniego Opalińskiego był Mateusz Piotrowski, amerykanista (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych).
07'54 Leopardy dla Ukrainy? Prof. Artur Roland Kozłowski: wciąż nie ma konkretnej odpowiedzi kanclerza Olafa Scholza 23.01.2023 Prof. Artur Roland Kozłowski, politolog, ekspert ds. polityki międzynarodowej z Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku, komentował w Polskim Radiu 24 sprawę przekazania Ukrainie czołgów Leopard przez kraje zachodnie. Zauważył, że po stronie Polskiej decyzja już zapadła, zaś po stronie niemieckiej wypowiedzi są skrajnie różne. Z jednej strony brak jest konkretnej odpowiedzi ze strony najważniejszego członka niemieckiego rządu, czyli kanclerza Olafa Scholza, z drugiej strony - jest coraz ostrzejszy spór wewnątrz niemieckiej koalicji rządzącej, co widać po wypowiedziach polityków Zielonych (m.in. Annaleny Baerbock) czy FDP.
11'14 Blokada akcesji Szwecji do NATO. Dr Karolina Wanda Olszowska: wybory w Turcji mają ogromne znaczenie 24.01.2023 Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan zagroził Szwecji, że ta nie wejdzie do NATO. Jest to reakcja na demonstracje w Szwecji, podczas których doszło do spalenia kopii Koranu - świętej księgi islamu. W Polskim Radiu 24 o relacjach Szwecja-Turcja, działaniach Erdogana i szerszym kontekście politycznym w obu tych państwach mówiła dr Karolina Wanda Olszowska, turkolog.
Section07
O audycji

Audycja o sprawach międzynarodowych. Aktualne wydarzenia na świecie skomentowane w krótkiej rozmowie oraz szybki przegląd mediów zagranicznych.

 Zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 16.47.