X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

G. Kuczyński: przyjęcie formuły Steinmeiera przez W. Zelenskiego to nie jest krok w dobrym kierunku

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 17:30
- Nie jest to krok w dobrym kierunku i nie nie wiem jak Zełenski z tego wybrnie - tak o przyjęciu formuły Steinmeiera mówi ekspert do spraw wschodnich, Grzegorz Kuczyński.
Audio
  • 04.10.19 Świata Pogląd: Grzegorz Kuczyński o formule Steinmeiera
Zniszczony w trakcie działań wojennych czołg w Donbasie
Zniszczony w trakcie działań wojennych czołg w DonbasieFoto: Shutterstock.com

Na Ukrainie protesty radykalnej opozycji przeciwko zgodzie Kijowa na użycie tzw. formuły Steinmeiera w sprawie rozwiązania konfliktu w Donbasie. Podniosły się głosy, że prezydent Wołodymyr Załenski, godząc się na nią, doprowadził do kapitulacji Ukrainy przed Rosją.

Prezydent Ukrainy wyjaśnił, że przyjęcie formuły Steinmeiera było podstawowym warunkiem spotkania czwórki normandzkiej, w ramach której o konflikcie w Donbasie rozmawiają przywódcy Niemiec, Francji, Ukrainy i Rosji. Bez tego spotkania - mówił - negocjacje o zakończeniu wojny i odzyskaniu ukraińskich terytoriów nie byłyby możliwe.

Donbas kontrolowany z Moskwy

- Formuła Franka-Waltera Steinmeiera, byłego ministra spraw zagranicznych, a obecnie prezydenta Niemiec, przewiduje procedurę przyznania kontrolowanemu przez separatystów Donbasowi specjalnego statusu - mówił Grzegorz Kuczyński. - Najpierw ma być on tymczasowy, a następnie, po przeprowadzeniu tam wyborów lokalnych władz i zaaprobowaniu ich przez Biuro Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka OBWE, ma być wprowadzony na stałe - dodał.

W następnej kolejności Donbas mieliby opuścić, zabierając stamtąd uzbrojenie i sprzęt, obywatele rosyjscy walczący po stronie separatystów. 

"Utrudnić Ukrainie reformy"

- To jest pytanie o to co najpierw. Czy pierwsze mają być wybory dla Donbasu, a później dopiero wycofanie Rosjan, czy odwrotnie - tłumaczył Grzegorz Kuczyński. Dodał, że celem Moskwy nie jest aneksja Donbasu, jak w przypadku Krymu.

- Celem Moskwy jest pozostawienie Donbasu w granicach Ukrainy, ale z autonomią czyli możliwością oddziaływania Donbasu na całą politykę Ukrainy. Chodzi o zamrożenie konfliktu. Rosja mając autonomiczny Donbas zarządzany z Moskwy, utrudni Ukrainie zbliżyć się do Zachodu - podkreślił ekspert.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

Polskie Radio 24 / jj

* * *

Audycja: "Świata pogląd"

Prowadzący: Antoni Opaliński

Gość: Grzegorz Kuczyński, ekspert do spraw wschodnich

Data emisji: 04.10.2019

Godzina emisji: 16:47

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ekspert: Rosjanie chcą powrotu Ukrainy do swojej strefy wpływów

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2019 21:35
- Logika podpowiada że lepiej było podjąć z nowym prezydentem Ukrainy grę na łagodniejszych warunkach. Rosjanie postanowili na zgoła odmienne zachowanie, co zgodne jest z kulturą polityczną kremlowskiej elity, wywodzącej się ze służb specjalnych i z armii. To jest krok wrogi wobec Wołodymyra Zełenskiego – mówił o dekrecie Władimira Putina Jan Strzelecki z Ośrodka Studiów Wschodnich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ukraina: ostrzelano kolumnę samochodów, w której podróżował gubernator obwodu donieckiego

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2019 22:10
Jeden ukraiński żołnierz zginął, a jeden został ranny w wyniku ostrzału wojskowej ciężarówki w Donbasie. Według informacji medialnych, zaatakowany przez separatystów pojazd asystował gubernatorowi obwodu donieckiego. Na zdarzenie zareagował prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. 
rozwiń zwiń