X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

"Grupowe uodpornienie". Szwedzki model walki z koronawirusem

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2020 17:15
- Szwecja przyjęła taką samą strategię jak Anglia, tzw. grupowe uodpornienie się obywateli. Pozwolono ludziom się zarażać - mówiła w Polskim Radiu 24 Danuta Knapp, działaczka polonijna w Szwecji. 
Audio
  • Danuta Knapp o sytuacji w Szwecji w związku z koronawirusem (Świata pogląd)
W Szwecji jedynym obostrzeniem w związku z koronawirusem wprowadzonym przez władze jest zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób
W Szwecji jedynym obostrzeniem w związku z koronawirusem wprowadzonym przez władze jest zakaz zgromadzeń powyżej 50 osóbFoto: PAP/EPA/Anders Wiklund

Władze Szwecji w odróżnieniu od innych państw nie podjęły twardych kroków w walce z COVID-19. W kraju pozostają otwarte szkoły podstawowe i usługi publiczne. Władze nie wydały twardych nakazów, a jedynie ograniczyły zgromadzenia do maksymalnie 50 osób. - Władze Szwecji doszły do wniosku, że jeżeli gospodarka zostanie zamknięta, to firmy zaczną upadać, a straty będą większe niż straty w ludziach. Kierowano się bardziej ekonomią - powiedziała Danuta Knapp.


Edouard Philippe 1200 PAP.jpg
"Czeka nas brutalny kryzys ekonomiczny". Premier Francji przestrzega rodaków

Według najnowszych informacji zarażonych wirusem SARS-CoV-2 jest tam 15 332 ludzi. Walkę z chorobą COVID-19 przegrało natomiast 1 793 osób. Jak informowali szwedzcy naukowcy ze Sztokholmu, szczyt nowych zakażeń koronawirusem miał minąć tam prawdopodobnie w połowie kwietnia. - Model statystyczny oparli nie na liczbie zmarłych, tylko na liczbie zakażonych. Okazało się, że model jest niepełny. Dlatego termin szczytu przesunięto na połowę maja - dodała gość Polskiego Radia 24., 

Nawet jedna trzecia mieszkańców Sztokholmu może być zainfekowana SARS-CoV-2. Zdaniem ekspertów, większość z nich przejdzie chorobę bezobjawowo.

Więcej w nagraniu.

Tytuł audycji: "Świata pogląd"

Prowadzący: Antoni Opaliński

Gość: Danuta Knapp, (działaczka polonijna, Stowarzyszenie Polskich Kombatantów w Szwecji)

Data emisji: 22.04.2020

Godzina emisji: 16.48

PR24

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ministerstwo Zdrowia: 122 nowe zakażenia i 2 kolejne ofiary śmiertelne koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2020 17:30
O kolejnych 122 potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci dwóch osób poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Zakażenie wirusem SARS-CoV-2 wykryto dotąd u 11 tys. 395 osób, z których 526 zmarło.
rozwiń zwiń