X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Konflikt o Górski Karabach. Analityk OSW: interesy Rosji i USA są zgodne

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2020 17:30
- Górski Karabach to wyjątkowe miejsce, gdzie interesy Rosji i USA są zgodne. Jedynym i drugim zależy na tym, aby walki jak najszybciej się zakończyły - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Wojciech Górecki z Ośrodka Studiów Wschodnich.
Audio
  • Wojciech Górecki o konflikcie o Górski Karabach (Świata pogląd)
Wojna w Górnym Karabachu
Wojna w Górnym KarabachuFoto: PAP/EPA/AZERBAIJAN DEFENCE MINISTRY

Armenia i Azerbejdżan wzajemnie oskarżają się o łamanie zawieszenia broni w walkach o Górski Karabach. Rozejm był już dwukrotnie uzgadniany przez skonfliktowane strony, ale w obu wypadkach niemal natychmiast był naruszany. W piątek ministrowie spraw zagranicznych Armenii i Azerbejdżanu mają spotkać się w Waszyngtonie z sekretarzem USA.


górski karabach pap 1200.jpg
Walki w Górskim Karabachu. Stolica zbombardowana przez Azerbejdżan

Gość Polskiego Radia 24 podkreślił, że cały czas trwają próby przymuszenia obu stron do zawieszenia broni. - Na razie nieskuteczne, bo pomimo dwóch rozejmów walki cały czas się toczą. Aktywną stroną jest Azerbejdżan, który realizuje swoje cele. Mamy doniesienia o postępach armii azerbejdżańskiej, o  zajmowaniu kolejnych terytoriów. Wydaje się, że dopóki strona azerbejdżańska nie napotka silnego oporu, albo nie zostanie przymuszona przez graczy zewnętrznych, to będzie próbowała zająć tyle terytoriów, ile się uda - powiedział Wojciech Górecki.

Rosja i USA przewodniczą mińskiej grupie OBWE utworzonej w celu rozwiązania konfliktu azersko-ormiańskiego. - Górski Karabach to wyjątkowe miejsce, gdzie interesy Rosji i USA są zgodne. Jedynym i drugim zależy na tym, aby walki jak najszybciej się zakończyły, by strony jak najszybciej powróciły do rokowań - tłumaczył analityk. 

Posłuchaj
10:33 PR24_MPLS 2020_10_22-16-48-57.mp3 Wojciech Górecki o konflikcie o Górski Karabach (Świata pogląd)

 

Dodał, że im dłużej trwa konflikt, tym bardziej na szwank narażony jest prestiż Rosji. Znaczącą rolę odgrywa również Turcją, która popiera Azerów. 

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Świata pogląd"
Prowadzi: Antoni Opaliński
Gość: Wojciech Górecki (Ośrodek Studiów Wschodnich)
Data emisji: 22.10.2020
Godzina emisji: 16.48


Czytaj także

Górski Karabach poinformował o śmierci kolejnych 37 żołnierzy

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2020 21:41
Nieuznawane przez społeczność międzynarodową władze Górskiego Karabachu poinformowały w niedzielę o śmierci kolejnych 37 żołnierzy w walkach z Azerbejdżanem. Przekazały też, że od wznowienia walk w regionie 27 września zginęło 710 wojskowych.
rozwiń zwiń