X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Lockdown w Niemczech. Doleśniak-Harczuk: Merkel liczy, że społeczeństwo się opamięta

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2020 17:15
- W szeregach partii rządzących, CDU, CSU i SPD, mówi się zakulisowo o tym, że nie do końca ta kryzysowa strategia wypracowana przez Angelę Merkel trafia w gust osób związanych z koalicją - mówiła w Polskim Radiu 24 Olga Doleśniak-Harczuk z Instytutu Staszica. 
Zamknięta restauracja w Berlinie
Zamknięta restauracja w BerlinieFoto: PAP/EPA/FILIP SINGER

Decyzja rządu federalnego o wprowadzeniu w Niemczech kolejnej blokady w związku z pandemią koronawirusa spotkała się w niektórych branżach z ostrą krytyką. Dziś w Bundestagu kanclerz Angela Merkel próbowała odeprzeć zarzuty. - Nowe obostrzenia są odpowiednie, konieczne i proporcjonalne - zaznaczyła.

Posłuchaj
10:30 [PR24]PR24 (mp3) 29 październik 2020 16_48_46.mp3 Olga Doleśniak-Harczuk: Niemcy liczą na "lockdown light" (Polskie Radio 24/Świata pogląd)

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ
Angela Merkel PAP-1200.jpg
"Lockdown light" w Niemczech. Angela Merkel: musimy działać teraz

"Lockdown light"?

- Te restrykcje zakładają ograniczenie kontaktu między obywatelami do 10 osób na zewnątrz - mówiła Olga Doleśniak-Harczuk. Zwróciła też uwagę na "wskazanie, żeby spotykać się w gronie maksymalnie dwóch gospodarstw domowych". - Oczywiście zamknięte zostały restauracje, kina, muzea, zamarło jeszcze raz życie towarzyskie Niemców - dodała ekspert.

- Angela Merkel liczy na to, że Niemcy się opamiętają, nie będą się ze sobą kontaktować - zaznaczyła gość PR24. Dodała, że istnieje wśród rządzących nadzieja, by "drugi lockdown był »lockodownem light«". 

Czytaj także:

Niezadowolenie nie tylko opozycji

Olga Doleśniak-Harczuk zaznaczyła też, że w sprawie tego lockdownu "zdania są bardzo podzielone". Jak mówiła, zdaniem opozycji kanclerz Niemiec "łamie wszelkie zasady", ponieważ nie konsultowała nowych obostrzeń z parlamentem, a wprowadzała je z władzami poszczególnych landów.

- Również w szeregach partii rządzących, CDU, CSU i SPD, mówi się zakulisowo o tym, że nie do końca ta kryzysowa strategia wypracowana przez Merkel trafia w gust osób związanych z koalicją - wskazała ekspert Instytutu Staszica.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Świata pogląd"
Prowadzi: Antoni Opaliński
Gość: Olga Doleśniak-Harczuk
Data emisji: 29.10.2020
Godzina emisji: 16.48

PR24, ms, IAR

Czytaj także

Europa broni się przed pandemią. Zobacz, jakie ograniczenia wprowadzono

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2020 13:44
W związku z dużym wzrostem zakażeń koronawirusem w ciągu ostatnich dni w wielu państwach europejskich, w tym sąsiadujących z Polską, wprowadzono dodatkowe ograniczenia dla obywateli i działalności gospodarczej.
rozwiń zwiń